مردم برای خرید گوشت مرغ نگران نباشند

|
0 دیدگاه

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی، گفت: تمام مرغ‌های کشتار شده با نظارت کامل به بازار عرضه می‌شود و مصرف‌کنندگان برای خرید مرغ و تخم‌مرغ باتوجه به شیوع بیماری آنفولانزا نگران نباشند.

سازمان جهانی بهداشت حیوانات به نقل از گزارش منتشر شده از سوی وزارت جهادکشاورزی ایران، خبر از انتشار ویروس آنفولانزای پرندگان از نوع اچ ۵ ان ۸ در چند مرغداری تهران داد.

این درحالی است که براساس خبر منتشر شده در سایت اینترنتی سازمان جهانی بهداشت حیوانات، شیوع این ویروس باعث تلف شدن حدود ۵۶۰۰ پرنده از کل ۲۸۳ هزار و ۵۰۰ پرنده موجود در مرغداری‌های تهران شده است.

همچنین براساس گزارش وزارت جهاد کشاورزی ایران، بررسی‌های انجام شده پس از شیوع این ویروس برای یافتن منبع این آلودگی در جریان است تا علت گسترش و شیوع این ویروس کشف شود.

در همین راستا مهدی یوسف‌خانی رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی در خصوص شیوع این بیماری و سلامت گوشت مرغ و تخم‌مرغ‌های موجود در بازار به خبرنگار میزان، گفت: مردم با اطمینان خاطر از مراکز معتبر می‌توانند گوشت مرغ و تخم‌مرغ را تهیه کنند.

وی افزود: درصورتی که مورد مشکوکی از این بیماری در بین مرغ‌ها و تخم‌مرغ‌ها مشاهده شود به طور کلی معدوم شده و تمام خسارت به مرغ‌داران به طور کامل پرداخت می‌شود و در این بین تولیدکنندگان ضرر نمی‌کنند.

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی با اشاره به بی تاثیر بودن شیوع بیماری آنفولانزا بروی قیمت مرغ خاطرنشان کرد: قیمت مرغ با توجه به افزایش تقاضا از روزهای گذشته ۲۰۰ تومان افزایش داشته و هر کیلو از آن با قیمت ۷ هزار و ۱۰۰ تومان به دست مصرف کننده می‌رسد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.