مرزهای ترکیه سراشیبی کالای قاچاق به ایران

|
0 دیدگاه

یک فروشنده عمده لوازم دندانپزشکی از ورود لوازم دندانپزشکی به کشور به صورت قاچاق خبر داد و گفت: حدود ۴۰درصد محصولاتی که هم اکنون در بازار عرضه می‌شود از طریق قاچاق تامین می شود.

یک فروشنده عمده لوازم دندانپزشکی در ارتباط با واردات لوازم دندانپزشکی به صورت قاچاق به کشور، گفت: در حال حاضر بیشتر کالاهایی که از شرکت‌های بزرگ تولید کننده لوازم دندانپزشکی در ایران موجود است به صورت قاچاق وارد کشور می‌شود.

وی افزود: شرکت‌های بزرگ اروپایی تولید کننده لوازم دندانپزشکی تحت تاثیر برخی افراد و کشورهای دارای مناقشه با ایران، صادرات این محصولات را به کشور تحت شعاع قرار داده و این شرکت‌ها از فروش لوازم دندانپزشکی به ایران جلوگیری می‌کنند.

این فروشنده عمده لوازم دندانپزشکی با بیان این که حجم اعظم کالاهای قاچاق به کشور را محصولات حیاتی تشکیل می دهد، اظهار کرد: با توجه احتیاج کشور نسبت به برخی لوازم دندانپزشکی برخی از شرکت ها محصولات را در اختیار واردات کنندگان رسمی قرار نمی دهد و این موضوع دلیلی شده تا برخی از انواع کالا به صورت قاچاق به کشور وارد شده و به راحتی در بازار عرضه می‌شود.

وی ادامه داد: در گذشته این محصولات از مرزهای آبی ایران و از کشور دبی به صورت قاچاق وارد می‌شد اما درحال حاضر بیشتر کالاهای واردشده از مرزهای مشترک با کشور ترکیه وارد می‌شود.

این فعال اقتصادی با بیان این که کالای قاچاق با افزایش قیمت نجومی برای عرضه در بازار رو به رو می‌شود، گفت: کالاهایی که به صورت قاچاق وارد کشور می‌شود با افزایش قیمت باورنکردنی روبه‌رو می‌شوند و اجناس قاچاق حدود دو با سه برابر قیمت واقعی در بازار به فروش می رسد.

وی اظهار کرد: قاچاق کالاهایی مانند لوازم دندانپزشکی علاوه بر لطمه زدن به سلامت افراد کشور به کارخانه‌های تولید کننده داخلی بسیار ضرر میزند البته اکثر فروشندگان در بازار به علت وجود گارانتی کالا مشتاق به عرضه لوازم شرکتی و با کیفیت هستند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.