مسیر ورود سرمایه گذاران خارجی به بازار سرمایه هموار است

|
0 دیدگاه

مدیر روابط عمومی سازمان بورس گفت: در حال حاضر بیش از ٧١٠ کد سهامداری خارجی وجود دارد و کشورهای آلمان، فرانسه، دانمارک، سوئیس و مناطق آزاد تجاری بیشترین سهم را در سرمایه گذاری خارجی دارند.

یاسر فلاح در حاشیه هشتمین نمایشگاه معرفی فرصت های سرمایه گذاری و سومین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی (کیش اینوکس ۲۰۱۶) گفت: در حال حاضر ارتباطات خوبی بین سازمان بورس و بورس های منطقه ای از جمله عمان، ترکیه و پاکستان برقرار است.

مشاور رییس سازمان بورس با اشاره به تشابه بورس های ایران و استانبول از نظر ظرفیت گفت: این ارتباطات تاکنون در برخی موارد، به امضای تفاهم نامه ها منجر شده و بازدید کارشناسان دو طرف از امکانات و توانمندی های یکدیگر را رقم زده است. همچنین ایران در صدد راه اندازی فرایندهای مالی مشترک با کشور عمان است. بسیاری از کشورها مانند کره نیز تمایل بسیاری برای خرید اوراق صکوک بازار ایران نشان داده اند. بازده این اوراق در جهان تقریبا بی نظیر است.

به گفته مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بورس، بورس ایران با دارا بودن نسبت ۲۷ درصد سرمایه به تولید ناخالص داخلی، از ظرفیت بسیار بالایی برخوردار است و سایر کشورها می توانند از این قابلیت و توانمندی استفاده کنند.

یاسر فلاح با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ٧١٠ کد سهامداری خارجی وجود دارد، اشاره کرد: کشورهای آلمان، فرانسه، دانمارک، سوئیس و مناطق آزاد تجاری بیشترین سهم را در سرمایه گذاری خارجی دارند.

مدیر روابط عمومی سازمان بورس تاکید کرد راه ورود سرمایه گذاران خارجی بویژه  کشورهای همسایه، به بازار سرمایه ایران باز است و گفت: در این زمینه راهکارهای لازم پیش بینی شده و در آینده نزدیک اجرایی می شود.

یادآور می شود کیش اینوکس ۲۰۱۶ میزبان ۲۰۰ شرکت داخلی و خارجی است و دست کم ۶۰ خبرنگار داخلی و خارجی این رویداد بین المللی را پوشش می دهند. سومین دوره نمایشگاه بورس، بانک، بیمه و خصوصیسازی و هشتمین نمایشگاه معرفی فرصتهای سرمایهگذاری ایران فردا پنجشنبه ١٣ آبان ماه به کار خود پایان خواهد داد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.