مشکلات نظام بانکی باید با مشارکت و حضور مردم حل شود

|
0 دیدگاه

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: همانگونه که مشکلات جنگ در کشور با مشارکت و حضور مردم اداره و حل شد، برای حل مشکلات نظام بانکی نیز باید به سوی مردم رفت و به آنان نشان داد که در نظام بانکی چه اتفاقی رخ می دهد.

حجت الاسلام نصرالله پژمان فر روز یکشنبه در مراسم افتتاح نخستین شعبه صندوق قرض الحسنه امداد ولایت در مشهد افزود: نظام بانکی به عنوان جریان ساز بسیاری از فساد های اقتصادی در کشور نقش داشته است.
وی اظهار کرد: در اصلاح سیستم نظام بانکی موفق عمل نشده و به همین دلیل این سیستم نتوانسته نقش درستی در اقتصاد کشور ایفا کند.
وی گفت: بانک ها امروز به بنگاه های اقتصادی بدل شده اند و به جای ظرفیت سازی برای حل مسائل و مشکلات اقتصادی و خدمت به صنعت و اشتغال صرفا در جهت توسعه ظرفیت های خود اقدام می کنند.
نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی افزود: امروز برخی کارخانه های بزرگ به خاطر شرایط اقتصادی و معوقات بانکی تعطیل شده اند و چندین هزار کارگر آنها به جمع بیکاران کشور افزوده شده اند.
وی اظهار کرد: سیستم بانکی کشور نه تنها کارخانه ها بلکه گاهی یک وزیر و دولت را هم به زمین می زند.
وی ادامه داد: وضعیت به گونه ای است که دولتها هم توان مدیریت بانکها را ندارند و نحوه فعالیت آنها موجب آسیب فراوان در کشور شده است.
این نماینده مجلس گفت: اصلاح قانون نظام بانکی مورد حمایت مجلس قرار گرفت اما فشارهایی در دولت قبل باعث شد موفقیتی در ارائه لایحه دولت به مجلس حاصل نشود.
وی همچنین با قدردانی از فعالیت صندوق قرض الحسنه امداد ولایت افزود: به فعالیت این صندوق باید به عنوان یک جریان فرهنگی نگاه کرد که در جهت گره گشایی و نقش آفرینی در حل مشکلات مردم حرکت می کند.
وی اظهار کرد: فعالیت این صندوق حرکت نوپایی است که باید سوء استفاده های مالی به اسم صندوق و قرض الحسنه را اصلاح کند.
حجت الاسلام پژمان فر گفت: اگر در این کار مراقبت و شفافیت لازم صورت نگیرد فعالیت این صندوق نیز موفقیت آمیز نخواهد بود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.