معامله ۱۰۴ میلیون سهم ماه گذشته در بورس آذربایجان غربی

|
0 دیدگاه

مدیر بورس منطقه ای آذربایجان غربی گفت: ۱۰۴ میلیون و ۶ هزار سهم از سهام شرکت های بورسی طی آبان ماه در بورس استان معامله شد.

وحید جوادی با بیان اینکه کل سهام معامله شده در آبان ماه به ارزش ۲۶۴ میلیارد و ۵۲۶ میلیون ریال بوده است، اظهار کرد: ۴۸ درصد کل معاملات مربوط به خرید و بقیه آن فروش بوده است.
وی با بیان اینکه در آبان ماه امسال در تالار ارومیه ۱۳ کارگزار از ۱۷ ایستگاه معاملاتی، سهام و حق تقدم بیش از ۳۰۴ شرکت را معامله کردند، افزود: نمایندگی شرکت کارگزاری بانک کشاورزی با بیش از ۸۰ میلیارد ریال معامله در آبان ماه توانست ۳۰ درصد از کل ارزش معاملات را به دست آورده و از سایر کارگزاران پیشی بگیرد.
مدیر بورس منطقه ای آذربایجان غربی اظهار کرد: طی آبان ماه سهام اوراق مشارکت نفت و گاز پرشیا بیشترین محبوبیت را در بین معامله کنندگان بورس منطقه ای داشت و با بیش از ۱۶ میلیارد ریال معامله در آبان ماه، ۶٫۴ درصد ارزش کل معاملات تالار را به خود اختصاص داد.
وی با بیان اینکه شاخص کل بازار با هزار و ۱۸۷ واحد افزایش در مقایسه با پایان ماه گذشته به ۷۹ هزار و ۲۷۸ واحد رسید، گفت: شاخص کل بازار فرابورس نیز با ۹ واحد افزایش به رقم ۸۳۳ واحد رسید.
بورس منطقه ای آذربایجان غربی در ۲۲ اسفند ماه سال ۱۳۸۳ به همت سازمان بورس و اوراق بهادار و استانداری آذربایجان غربی تاسیس شده است.
مهمترین اخبار ایرنای کشور و آذربایجان غربی را به صورت لحظه به لحظه از کانال تلگرامی این رسانه به آدرس @irnaoromiye دریافت کنید.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.