منتظر تصویب تسهیلات۴۰۰ میلیون ریالی مسکن مهر هستیم

|
0 دیدگاه

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید گفت: برای تکمیل برخی از پروژه های مسکن مهر به ویژه در شهر جدید پردیس منتظر تصویب تسهیلات ۴۰۰ میلیون ریالی شورای پول و اعتبار و بانک مرکزی هستیم.

محسن نریمان افزود: اصرار ما برای تحقق این مساله بیشتر برای انجام امور واحدهای مسکن مهر پردیس است.
وی، پیشرفت فیزیکی پروژه مسکن مهر را در شهرهای جدید ۹۰ درصد اعلام کرد و افزود: با توجه به گزارش جامع کمیسیون اصل ۹۰، نمایندگان مجلس به طور واقع‌ بینانه گزارش دادند اصولا مسکن مهر متولی واحدی مانند وزارت راه و شهرسازی ندارد، بلکه باید همه دستگاه‌های اجرایی مانند وزارت نفت، تعاون و … در این پروژه فعال شوند.
معاون وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: شهرهای جدید در کل کشور دارای ۴۰۰ هزار واحد مسکن مهر هستند و ۲۰ درصد کل پروژه مسکن مهر کشور را تشکیل می‌دهند.
نریمان با بیان اینکه مهمترین بخش مسکن مهر کشور در چهار شهر جدید پردیس، پرند، هشتگرد و اندیشه در اطراف کلانشهر تهران قرار دارد، گفت: بیش از ۲۱۸ هزار واحد مسکن مهر در این چهار شهر واقع هستند.
وی شهرهای جدید امیرکبیر و مهاجران در استان مرکزی، ایوانکی در سمنان، بهارستان، مجلسی و فولادشهر در استان اصفهان، پردیس، پرند و اندیشه در استان تهران، بینالود و گلبهار در خراسان رضوی، رامشار در استان سیستان و بلوچستان، رامین و شیرین‌شهر در استان خوزستان، سهند در آذربایجان شرقی، صدرا در فارس، عالیشهر در بوشهر، علوی در هرمزگان و هشتگرد در استان البرز را ۱۹ شهر جدید کشور اعلام کرد و گفت: در حال حاضر پیشرفت فیزیکی سایت مسکن مهر در این شهرها نزدیک به ۹۰ درصد اعلام شده است.
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید یادآور شد: با این حال مسکن مهر در بسیاری از شهرهای جدید مانند اندیشه دارای پیشرفت فیزیکی بالایی است و افتتاح همه این پروژه در این شهر تا پایان سال جاری انجام می شود.
نریمان گفت: براساس هماهنگی انجام شده با مدیران عامل شرکت‌های عمران شهرهای جدید قرار است به تمام مشکلات متقاضیان پس از تحویل واحدهای مسکن مهر رسیدگی ‌شود.
وی در خصوص شهر جدید پردیس گفت: شهر جدید پردیس در ابتدا برای ۲۰۰ هزار نفر طراحی شده بود و هم‌اکنون این فضا قرار است برای بیش از ۳۰۰ هزار نفر آماده شود، در حقیقت ساخت پردیس تنها احداث ساختمان نبوده و یک پروژه شهرسازی است که در تاریخ کشور سابقه ندارد.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: اگر همین حالا از سایت مسکن مهر پردیس بازدید کنید، می‌بینید این منطقه پر از برج‌های آماده است ولی مشکل ما فقط ساخت بنا نیست بلکه تامین خدمات روبنایی و زیربنایی آنها ا‌ست که باید فراهم و حقوق شهروندان نیز در آن رعایت شود.
به گفته وی، این منطقه با جمعیت زیادی که قرار است در آن سکونت کنند به طور قطع باید از نظر آموزشی، بهداشتی، امنیتی، تجاری، حمل و نقل و سایر خدمات مورد نیاز تامین شود، در غیر این صورت زندگی در آن ممکن نخواهد بود.
نریمان اظهار داشت: با توجه به محاسبات انجام شده جدا از تامین آب، برق و گاز تنها برای آماده سازی سایت‌ مسکن مهر پردیس به ازای هر واحد باید ۳۰۰ میلیون ریال(۳۰ میلیون تومان) هزینه شود که براساس مصوبات دولت پیشین مکلف هستیم این مبلغ را از محل اعتبارات مردم و منابع داخلی شرکت عمران شهرهای جدید تامین کنیم.
در پروژه مسکن مهر قرار است دو میلیون و ۲۱۵ هزار واحد به متقاضیان در سراسر کشور تحویل شود که تاکنون یک میلیون و ۹۰۰ هزار واحد به متقاضیان تحویل شده و مابقی نیز در حال اتمام و تحویل است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.