موافقت بانک مرکزی با راه اندازی موسسه پس انداز و تسهیلات مسکن در شیراز

|
0 دیدگاه

رئیس امور شعب بانک مسکن استان فارس گفت: بر اساس مجوز شورای پول و اعتبار و بانک مرکزی، علاوه بر شهرهای تهران، اصفهان، تبریز و مشهد، یک شعبه از موسسه پس انداز و تسهیلات مسکن به زودی در شیراز راه اندازی خواهد شد.

علی کمالی، هدف از راه اندازی این موسسه را حمایت و توسعه بخش مسکن دانست و افزود: با توجه به اینکه بانک مسکن در پرداخت تسهیلات خرید و ساخت مسکن محدودیت دارد، این موسسه نیز مجاز خواهد بود که تسهیلات مورد نیاز در این زمینه را در اختیار متقاضیان قرار دهد.
وی ادامه داد: این موسسه ها در جذب سپرده محدودیت ندارند اما در پرداخت تسهیلات فقط در شعاع همان استان می توانند تسهیلات خرید و ساخت مسکن با سود مناسب پرداخت کنند.
کمالی، راه اندازی این موسسه را گامی برای فراهم کردن زمینه خانه دار شدن شهروندان دانست و افزود: سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی این موسسه در شیراز ۳۰۰ میلیارد ریال تعیین شده که بر اساس قانون، بانک مسکن می تواند برای راه اندازی این موسسه ها با همکاری بخش خصوصی ۲۰ درصد سرمایه را تامین کند و مابقی از طریق پذیره نویسی عام توسط انبوه سازان، سازندگان، پیمانکاران و بخش خصوصی تامین می شود.

**صندوق پس انداز مسکن یکم، راهی مناسب برای خانه دار شدن
کمالی، تسهیلات حساب صندوق پس انداز یکم را راهی مناسب برای خانه دار شدن دانست و گفت: به هر یک از زوجین که اقدام به افتتاح حساب در این صندوق کنند مبلغ ۶۰۰ میلیون ریال و در مجموع یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال تسهیلات با بهره ۸٫۵ (هشت و نیم) درصد در بافت فرسوده و ۹٫۵ (نه و نیم) درصد در سایر مناطق پرداخت خواهد شد.
وی ادامه داد: تا پایان سال ۹۴ یک هزار و ۲۱۶ فقره حساب صندوق یکم با۲۴۱ میلیارد ریال سپرده در استان افتتاح شد که امسال و تاکنون با یک رشد قابل توجه به چهار هزار و ۲۹۰ فقره حساب و ۸۱۵ میلیارد ریال سپرده افزایش یافت.
مدیر شعب بانک مسکن استان فارس افزود: با توجه به محدودیت افتتاح حساب در صندوق پس انداز یکم این بانک، به متقاضیان مسکن پیشنهاد می شود که تا قبل از تکمیل ظرفیت نسبت به افتتاح و سپرده گذاری در این حساب اقدام کنند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.