نتیجه انتخابات آمریکا تأثیری بر اقتصاد و بورس ایران در بلندمدت ندارد

|
0 دیدگاه

یک کارشناس بازار سرمایه با ابراز “نتیجه انتخابات آمریکا هرچه باشد تفاوتی برای اقتصاد و بازار سرمایه ما در طولانی‌مدت نخواهد داشت” گفت: در صورتی که به اقتصاد مقاومتی عمل می‌کردیم دیگر نتیجه انتخابات آمریکا برایمان اهمیتی نداشت.

منصور کریمی با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در روز جاری در خصوص تأثیر تحولات بین‌المللی بر بازار سرمایه گفت: این رخداد به‌عنوان یک مؤلفه سیاسی نه‌تنها برای بورس ما بلکه برای تمامی بازارهای جهان مهم و قابل توجه است.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: البته اقتصاد و بورسهای جهانی از این انتخاب تأثیرات متفاوتی می‌پذیرند که اثرات آن می‌تواند روانی و زودگذر و نیز بلندمدت و بنیادی باشد.

وی اضافه کرد: از این منظر آنچه برای بورس و اقتصاد ما در این زمینه مهم است این موضوع می‌باشد که انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در حالی برگزار می‌شود که اقتصاد و بازار سرمایه ما در دوران پسابرجام به‌سر می‌برد و آنچه این انتخابات را برای ما حساس‌تر می‌کند موضع‌گیری هر یک از کاندیداهای آمریکا پس از انتخاب شدن و نگاه وی به برجام است.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: با وجود این، به‌نظر می‌رسد هر یک از این کاندیداها که بر صندلی ریاست جمهوری آمریکا تکیه بزنند، تفاوتی برای اقتصاد و بازار سرمایه ما در طولانی‌مدت نداشته باشد.

وی در ادامه با یادآوری اینکه یکی از کارهایی که دولت یازدهم در طول حیات خود کرد این بود که همه انرژی و امید خود را در سبد برجام گذاشت، اظهار داشت: بدون شک برجام برای اقتصاد و بازار سرمایه ما معجزه نخواهد کرد که بر این اساس نگران باشیم که کدام یک از کاندیداهای ریاست جمهوری ایالات متحده انتخاب می‌شوند و آینده برجام چه خواهد شد.

این کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: آنچه در حال حاضر اقتصاد ما از آن رنج می‌برد رکود اقتصادی و تورم است و همان‌گونه که اشاره شد نتیجه انتخابات آمریکا به برون‌رفت اقتصاد ما از رکود کمکی نخواهد کرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۸ ماه از سال می‌گذرد و با توجه به انتخاب شعار امسال با نام اقدام و عمل به اقتصاد مقاومتی، به‌عنوان شاه‌کلید رفع گرفتاریهای اقتصادی کشور تأکید کرد: دولت باید گزارشی ارائه دهد که در این راستا چه کرده است.

این کارشناس بازار سرمایه گفت: در صورتی که اقتصاد مقاومتی را سرلوحه برنامه، اهداف و تصمیم‌گیری‌های خود در اقتصاد و بازار سرمایه و نیز تمامی جوانب کشور قرار می‌دادیم و به آن اقدام و عمل می‌کردیم دیگر نتیجه انتخابات آمریکا برایمان اهمیتی نداشت.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.