نرخ سود تسهیلات مسکن دوباره کاهش یافت

|
0 دیدگاه

مدیرعامل شعب بانک مسکن استان کرمانشاه، از کاهش مجدد نرخ سود تسهیلات مسکن خبر داد و گفت: پس از کاهش نرخ سود تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم، نرخ سود تسهیلات مسکن جوانان نیز تک رقمی شده است.

حسن ریحانی پور روز دوشنبه اظهار کرد: بانک مسکن در راستای تکالیفی که در خصوص توسعه و رونق مسکن در کشور دارد با موافقت شورای پول و اعتبار، برای اولین بار نرخ سود تسهیلات صندوق سپرده گذاری مسکن جوانان را به ۹ درصد کاهش داد.
وی اظهار داشت : تسهیلات صندوق پس انداز مسکن جوانان اکنون با حداقل واریزی ۲۵۰ هزار ریال در ماه، قابل افتتاح است و سالهای بعد با واریزی های ماهیانه جزیی به انتخاب مشتری تا پنج یا ۱۵ سال ادامه می یابد.
ریحانی پور یادآور شد: این حساب قابل استفاده برای همه اقشار مردم بویژه جوانان و نوجوانان است و تضمین کننده آینده ای مطمئن برای خانه دار شدن آنها است.
مدیر شعب بانک مسکن استان کرمانشاه گفت: سقف تسهیلات صندوق پس انداز مسکن جوانان براساس قوانین موجود در استان کرمانشاه ۹۰۰ میلیون ریال است و در صورتی که مشتری حداقل واریزی ماهیانه را حفظ کند پس از ۱۵ سال از این تسهیلات بهره مند خواهد شد.
وی بیان داشت: شهروندان گرامی می توانند از تسهیلات پس انداز مسکن جوانان پس از پنج سال نیز با حداکثر مبالغ واریزی ماهیانه استفاده کنند و مشتری در صورت انتخاب روند پنج سال می تواند از ۵۴۰ میلیون ریال تسهیلات خرید یا ساخت مسکن در استان کرمانشاه بهره مند شود.
ریحانی پور همچنین، صندوق پس انداز مسکن یکم را یکی دیگر از تسهیلات بانک مسکن با نرخ سود تک رقمی برشمرد و گفت : این صندوق نیز که با عنایت رییس جمهوری و هیات دولت در راستای ایجاد توان خرید و احداث مسکن راه اندازی شد، نرخ سود آن هم اکنون ۹٫۵ درصد و در بافت های فرسوده هشت درصد است.
وی افزود: صندوق پس انداز مسکن یکم از برنامه های راهبردی دولت و بانک مسکن برای افزایش قدرت خرید مردم و رونق مسکن است و با طولانی ترین دوره بازپرداخت در شبکه بانکی یعنی ۱۲ سال کمترین فشار مالی را به مشتری وارد می کند.
مدیر شعب استان کرمانشاه اظهار داشت: مدت سپرده گذاری در صندوق پس انداز مسکن شامل دو دوره ۶ ماهه می شود و سقف تسهیلات آن بصورت انفرادی در شهر کرمانشاه ۶۰۰ میلیون ریال و در دیگر شهرهای استان ۴۰۰ میلیون ریال است.
ریحانی پور یادآور شد: در صورتی که مشتریان این صندوق از طرح زوجین استفاده کنند یعنی سپرده گذاری بصورت مشترک از سوی زن و شوهر انجام شود، سقف تسهیلات اعطایی آن در کرمانشاه یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال و در شهرستان های استان ۸۰۰ میلیون ریال خواهد بود.
وی در پایان اظهار داشت: همه شعب استان آماده پاسخگویی به مردم استان و افتتاح حساب صندوق پس انداز مسکن جوانان و صندوق پس انداز مسکن یکم هستند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.