نصب یک میلیون کنتور سه تعرفه ای درتهران

|
0 دیدگاه

مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران بزرگ گفت: از ۴ میلیون و ۴۰۰هزار کنتورنصب شده درشهر تهران بیش ازیک میلیون کنتور سه تعرفه ای وجود دارد که برای تغییر باقی کنتورها به اعتبار ۱۰۰۰ میلیارد تومانی نیازمندیم.

سید محمد هاشمی درحاشیه شانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت برق در نشست خبری گفت: تهران بزرگ ۱۷ هزار پست ۲۰ کیلوولت دارد که ازاین میزان ۱۲ هزار پست آن زمینی است. همچنین برای این پست برق‌ها در حدود ۸ هزارو ۲۰۰کیلومتر شبکه تاسیس شده که ۶ هزار کیلومتر آن زمینی است.

وی با اشاره به اینکه یک سوم پست برق ۲۰ کیلوولت در شهر تهران قرار دارد، گفت: درکشور۳۶ هزار پست زمینی درحال کاراست.

مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران بزرگ درخصوص افزایش هزینه انشعاب گفت: دراین میان باید به این نکته توجه داشته باشیم که هزینه تمام شده کنتور با هزینه فروش انشعاب متفاوت است ولی با این شرایط برای شهر تهران در گذشته ۵۰ درصد و با تغییر قیمتها در ماه های اخیر و حداقل ۳۰ درصد یارانه به قیمت تمام شده تعلق می گیرد.

هاشمی افزود: شهروندان تهرانی درحال حاضر حداقل از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان درمناطق جنوبی شهر و تا ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برای مناطق شمالی شهر باید هزینه پرداخت کنند.

وی در ادامه به یکی از دلایل افزایش قیمت انشعاب برق اشاره و بیان کرد: شهرداری در۹۰ درصد شرایط امکان ایجاد پست هوایی را به دلیل مشکلات زیباسازی شهر به شرکت توزیع برق نمی دهد به همین خاطر شرکت توزیع ۲۳ میلیون تومان به شهرداری بابت مجوز حفاری پرداخت می کند که این مسائل به طور قطع بر روی قیمت تمام شده تأثیرگذار است.

مدیرعامل توزیع برق تهران بزرگ در ادامه به تلفات برق شهر تهران اشاره و خاطر نشان کرد: تلفات محسوس و نامحسوس برای شهر تهران به رقم ۶٫۳ درصد رسیده است که این کاهش تلفات در سراسر کشور بی نظیر بوده و هم اکنون شهرتهران رتبه اول در کشور را برای کاهش تلفات گرفته است.

هاشمی اظهارکرد: قدمت ورود برق به شهر تهران بیش از ۵۰ سال است به همین خاطر عمر تجهیزات مورد استفاده نیز در برخی موارد بسیار بالاست که همین امر ادامه کار را با مشکل رو به رو ساخته است.

وی به مدیریت مصرف اشاره کرد و گفت: پیک مصرف در تابستان گذشته ۴ هزار و ۳۴۰ مگاوات بوده که این رقم در روزهای اخیر به ۲ هزار و ۸۰۰ مگاوات رسیده است که این نشان از حجم بالای مصرف وسایل سرمایشی در پیک در فصل تابستان است.

مدیرعامل توزیع برق تهران بزرگ در انتها تصریح کرد: درحال حاضر ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار کنتور در سطح شهر تهران بزرگ نصب شده که از این تعداد بیش از یک میلیون کنتور سه تعرفه ای هستند که برای تغییر باقی کنتورها به اعتباری درحدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان نیازمند هستیم.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.