هشدار درباره کلاهبرداری پیش فروش خودرو

|
0 دیدگاه

کارشناس ارشد مسائل انتظامی درباره کلاهبرداری پیش فروش خودرو هشدار داد.

کارشناس ارشد مسائل انتظامی گفت: هموطنان برای پیش خرید خودرو حتماً به سایت خودروسازان و همچنین لیزینگ های مورد تأیید بانک مرکزی مراجعه کنند.

 

دکتر رضا غنی لو در مصاحبه با رادیو اقتصاد افزود: اخیراً گزارش شده است که برخی ها با تبلیغات دروغین در روزنامه ها و فضاهای مجازی و با شرایط بسیار آسان با عنوان پیش فروش خودرو اقدام به کلاهبرداری کردند.
وی گفت: این عده از بروکراسی شدید در نظام اداری و همچنین نرخ سود بالای تسهیلات بانکی و دیگر مشکلات بازار مالی سوءاستفاده می کنند و مشتریان خودرو را با شرایط جعلی اما بسیار آسان فریب می دهند.
غنی لو افزود:‌ این عده پول اندکی در ابتدا درخواست می کنند و پس از یک ماه محل دفتر خود را رها می کنند و دیگر نمی شود آنها را ردیابی کرد.
وی گفت: این عده همچنین از شماره تلفن های اعتباری که زمانی در دکه های روزنامه فروشی ها نیز خریداری می شد، استفاده می کنند و آن را دور می اندازند.
کارشناس ارشد مسائل انتظامی افزود: این کلاهبرداران همچنین برخی املاک را به صورت کوتاه مدت اما با پول بیشتر و گاهی هم با چک های جعلی اجاره می دهند و بعد از یک ماه محل را رها می کنند.
غنی لو گفت: کسانی که برای خرید خودرو به این مکان ها مراجعه می کنند حداقل از افراد محل فعالیت آن دفتر سوال کنند که اینها چند مدت در این محل هستند و چه سابقه ای در کار آنها دیده می شود.
وی افزود: متأسفانه با وضعیت بازار کار باعث شده است برخی خانواده هایی که درآمد کمتری دارند فریب این شرایط آسان را بخورند و ضرر می کنند

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.