همزمان با پیروزی ترامپ، قیمت طلا ۵ درصد بالا رفت

|
0 دیدگاه

خبرگزاری رویترز انگلیس اعلام کرد، همزمان با پیروزی دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوریخواه آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری این کشور، قیمت هر اونس طلا روز چهارشنبه تقریبا پنج درصد نسبت به دیروز (سه شنبه) افزایش یافت که بالاترین قیمت در شش هفته گذشته است.

خروج سرمایه گذاران از بازار دارایی های ریسکی و ورود آنها به بازار مطمئن طلا برای محافظت از دارایی خود، عامل افزایش چشمگیر قیمت طلا در روز چهارشنبه است.
این بیشترین افزایش قیمت یک روزه طلا از ۲۴ ژوئن ۲۰۱۶ (چهار تیر) است، روزی که قیمت طلا به دلیل رای مردم بریتانیا به خروج این کشور از اتحادیه اروپا، هشت درصد بالا رفت.
تحلیلگران می گویند، پیروزی ترامپ که خیلی ها معتقدند می تواند منجر به بی ثباتی اقتصادی در جهان شود، ممکن است بانک مرکزی این کشور را ترغیب به متوقف کردن اجرای برنامه افزایش نرخ بهره در ماه آینده کند، تصمیمی که افزایش بیشتر قیمت طلا را در پی دارد.
قیمت تحویل فوری یا نقدی طلا روز چهارشنبه در بازار لندن با ۴٫۹ درصد افزایش نسبت به روز گذشته به یک هزار و ۳۳۷ دلار و ۴۰ سنت رسید که بالاترین قیمت از ۲۷ سپتامبر ۲۰۱۶(۶ مهر) است. قیمت طلا سپس در ساعت ۰۷:۰۴ امروز به وقت گرینویچ اندکی کاهش یافت و با ۳٫۵ درصد افزایش نسبت به دیروز به یک هزار و ۳۱۹ دلار در هر اونس رسید.
در معاملات آتی بازار کامکس نیویورک نیز هر اونس طلا در ساعت یاد شده با ۳٫۵ درصد افزایش نسبت به دیروز به یک هزار و ۳۱۹ دلار و ۴۰ سنت رسید.
همچنین همزمان با اینکه سرمایه گذاران پیروزی ترامپ را نزدیک تر دیدند، شاخص دلار و بورس نیز سقوط کردند، اما سپس شاخص های بورس اندکی بالا رفت.
شاخص داو جونز در ساعت یاد شده با ۰٫۴ درصد افزایش نسبت به دیروز به ۱۸۳۳۲٫۷۴ و اس اند پی ۵۰۰ با ۰٫۴ درصد افزایش به ۲۲۳۹٫۵۶ رسید. اندازه شاخص نزدک تغییری نکرد و در سطح ۵۱۹۳٫۴۹ قرار گرفت.
قیمت نفت در بازار نایمکس نیویورک با ۱٫۴ درصد کاهش به ۴۴ دلار و ۳۶ سنت رسید و اندازه شاخص دلار با ۰٫۶ درصد کاهش به ۹۷٫۲۸ رسید.
رویترز نوشت، «دونالد ترامپ» نامزد حزب جمهوری خواه آمریکا با پیروزی بر «هیلاری کلینتون» نامزد حزب دموکرات این کشور، جهان را شگفت زده کرد، به هشت سال زمامداری دموکرات ها پایان داد و آمریکا را در مسیری نامطمئن قرار داد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.