همکاری ایران و ایتالیا در بخش پوشاک بر اساس فرهنگ ایرانی اسلامی است

|
0 دیدگاه

رئیس اتحادیه صنف پوشاک با اشاره به همکاریهای مشترک ایران و ایتالیا در بخش پوشاک گفت: بر اساس تفاهم صورت گرفته آن بخش از تولیدات مشترک ایران و ایتالیا که در بازار ایران عرضه می‌شود فرهنگ ایرانی و اسلامی در آن رعایت می‌شود.

شیرازی در نشست مشترک اتحادیه صنف پوشاک و سیستم مد ایتالیا اظهار کرد: حضور تولیدکنندگان ایتالیایی در بازار ما موقعیت مناسبی برای تولیدکنندگان ایرانی به حساب می‌آید و ما می‌توانیم با حمایتهای سیستم مد ایتالیا محصولات خود را به سایر کشورها صادر کنیم.

وی افزود: حضور مسئولان دولتی ایران در نشست مشترک با سیستم مد ایتالیا به معنای استقبال آنها از مشارکت با ایتالیا در بخش پوشاک است و همکاریهای دوجانبه دو کشور در بخش پوشاک را می‌توان در سرمایه‌گذاریهای مشترک همکاریهای تجاری توسعه داد.

رئیس اتحادیه صنف پوشاک ادامه داد: بازار خوب ایران همچنین ظرفیت مناسبی برای حضور تولیدکنندگان ایتالیایی است و با همکاریهای مشترک می‌توانیم در بازارهای جهانی حضور داشته باشیم.

شیرازی اضافه کرد: تولیدکنندگان ایتالیایی در بازار ایران می‌توانند خود صاحب نمایندگی باشند و در کنار آن ۲۰ درصد تولید مشترک انجام دهند.

وی با اشاره به بندهای تفاهم صورت گرفته میان ایران و ایتالیا در بخش تولید پوشاک گفت: ایجاد اشتغال دانش‌بنیان و انتقال تکنولوژی، حمایت از همکاریهای تجاری  در قالب قوانین کشورها، حمایت از تعاملات در حوزه نمایشگاهها و تولیدات مشترک از بندهای تفاهم صورت گرفته میان دو کشور است.

شیرازی با بیان اینکه تولیدات مشترک ایران و ایتالیا در بخش پوشاک با رعایت فرهنگ ایرانی و اسلامی خواهد بود گفت: آن بخش از تولیداتی که قرار است در بازار ایران عرضه شود به سلیقه ایرانیها و فرهنگ ایرانی اسلامی توجه می‌شود و مابقی تولیدات برای صادرات و حضور در بازارهای جهانی انجام می‌شود.

در شرایطی که صنعت پوشاک ایران در رکود به سر می برد و به ویژه تحت فشار واردات بی رویه رسمی و غیر رسمی قرار دارد در همکاری با برندهای خارجی باید اصل مشارکت در تولید مورد توجه قرار گیرد و به گونه ای نباشد که فقط شکل و قالب قراردادهای همکاری، مشارکت در تولید باشد اما سیل کالاهای تولیدی خارجی وارد کشور شود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.