هوندا به تولید در آمریکای شمالی ادامه می‌دهد

|
0 دیدگاه

تاکاهیرو هاچیگو گفت: هنوز معلوم نیست سیاستهای ترامپ چه خواهد بود و ما نمی توانیم به یکباره تولید را تغییر دهیم. این مسئله تنها مشکل ما نیست و مشکل همه خودروسازان در آمریکاست.

مدیرعامل هوندا اعلام کرد این شرکت به برنامه‌های تولید در آمریکای شمالی ادامه می دهد و منتظر می‌ماند تا ببیند آیا ترامپ پس از بدست گرفتن قدرت وعده اش برای لغو توافق تجارت آزاد آمریکای شمالی را عملی خواهد کرد.
تاکاهیرو هاچیگو در یک کنفرانس مطبوعاتی در توکیو اظهار کرد: هنوز معلوم نیست سیاستهای ترامپ چه خواهد بود و ما نمی توانیم به یکباره تولید را تغییر دهیم. این مسئله تنها مشکل ما نیست و مشکل همه خودروسازان در آمریکاست.

لغو توافق تجارت آزاد آمریکای شمالی که از سوی ترامپ به عنوان قاتل مشاغل آمریکایی توصیف شده است و همچنین انتقاد شدید رییس جمهور آینده آمریکا نسبت به برون سپاری مشاغل خودرویی به مکزیک، به وضع تعرفه برای خودروهای ساخت مکزیک منجر می شود که هوندا و سایر خودروسازان در بازار آمریکا می فروشند.

هوندا دو کارخانه در مکزیک دارد که به اتفاق حدود ۲۶۰ هزار خودرو و ۱۰۰ هزار موتورسیکلت در سال تولید می کنند. تولیدکنندگان خودروی آمریکایی و بسیاری از تامین کنندگان آنها بر مبنای تجارت آزاد با مکزیک، چین و سایر کشورها، میلیاردها دلار سرمایه گذاری انجام داده اند.

بر اساس گزارش رویترز، فورد موتور در آوریل اعلام کرد قصد دارد برای گسترش تولید خودروهای کوچک در مکزیک، ۱.۶ میلیارد دلار سرمایه گذاری کند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.