واردات شکر، بازار داخلی را فلج کرد

|
0 دیدگاه

برخی از سال‌ها علی رغم اینکه ۳۰۰ هزارتن در سال نیاز به واردات شکر داریم تا سه میلیون تن نیز شاهد واردات شکر به کشور بوده ایم.

عضو هیت رییسه کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه ۲۰۰ الی ۳۰۰ هزارتن در سال نیاز به واردات شکر داریم،گفت: ماندن شکر داخلی بر روی دست کارخانه دار نتیجه واردات بی رویه است

جلال محمودزاده درباره وضعیت محصول شکر در کشور،گفت:برخی از سال‌ها علی رغم اینکه ۳۰۰ هزارتن در سال نیاز به واردات شکر داریم تا سه میلیون تن نیز شاهد واردات شکر به کشور بوده ایم.

نماینده مردم مهاباد درمجلس شورای اسلامی،تصریح کرد؛ واردات بی رویه شکر موجب می شود شکر داخلی بدون مشتری نزد کارخانه دار داخلی بماند و این درحالی است که زمانی که شکر داخلی به علت واردات بی رویه فروش نرود،بدیهی است که کارخانه داران نیز نمی تواند بهای چغندرکاران را در زمان مقرر پرداخت کنند.

محمودزاده افزود: برخی کارخانه داران شکر در مقاطعی به جای بهای چغندرقند به کشاورز می دادند و کشاورز هم با توجه به اینکه توان فروش بهینه محصول را در بازار ندارد،دراین راستا نیز متضرر می شود.

عضو هیت رییسه کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه ۲۰۰الی ۳۰۰ هزارتن نیاز امروز ما به واردات شکر درسال است،گفت:برای فروش شکرداخلی در بازار در زمان مناسب و پرداخت به موقع بهای چغندرقندکاران باید واردات بی رویه شکر مانند سالهای گذشته تکرار نشود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.