واردات مواد اولیه شکلات‌سازی با ۱۲ برابر افزایش قیمت

|
0 دیدگاه

مدیر نخستین آکادمی تخصصی تولید شکلات کشور گفت: برای واردات موارد اولیه در شرایط پسا برجام نیز با وجود بهبود شرایط با مشکلات روبه رو هستیم به طوری که برخی از این مواد را با افزایش قیمت ۱۲ برابری و از طریق کشور ثالث وارد می‌کنیم.

نخستین آکادمی تخصصی شکلات کشور باهدف آشنایی قنادی‌های سراسر کشور با تولید شکلات‌های فانتزی به‌صورت رایگان، به بهره‌برداری رسید.

احسان بایرامی، مدیر نخستین آکادمی تخصصی صنعتی شکلات کشور در این مراسم اظهار کرد: در صنعت شکلات‌سازی کشور از بروزترین تکنولوژی های روز دنیا استفاده می‌شود اما مشکلات تحریم‌های برای واردات اولیه  وجود دارد و هزینه‌های واردات را سخت کرده است.

وی افزود: برای واردات موادی مانند “استابیلایزر‌ها” به کشور با مشکل مواجه هستیم و شرکت‌های دانش بینان غربی این ماده را به ما نمی‌فروشند و مجبور به واردات آن از طریق امارات با ۱۲ برابر افزایش قیمت هستیم.

مدیر این آکادمی ادامه داد: برای واردات مواد اولیه از سوی گمرک و وزارت بهداشت نیز دچار مشکل هستیم به‌طوری‌که مانده اولیه ما یک سال است که در گمرک باقی‌مانده است زیرا نمی‌توانند تشخیص دهند که ماده موجود در گمرک چیست.

وی تصریح کرد: برای خرید مواد اولیه باکیفیت از کشورهای دیگر نیز دچار مشکل هستیم زیرابه دلیل محدودیت های ایران سعی می‌کنند که مواد بی‌کیفیت خود را به ما بفروشند هرچند که در ماه‌های اخیر شرایط بهتر شده است.

وی تصریح کرد: نقل و انتقالات پول برای صنایع شکلات‌سازی نیز مانند سایر صنایع از طریق صرافی‌ها انجام نمی‌شود و برای نقل‌وانتقال پول به‌صورت عرف بین‌المللی دچار مشکل هستیم.

محمدعلی ثابت، مدیرعامل پخش سراسری یکی از شرکت‌های شکلات‌سازی نیز در این برنامه گفت: دلیل استقبال شکلات‌های خارجی در کشور به دلیل کیفیت نیست زیرا شکلات سازهای داخلی شکلات‌های بسیار خوب و بازارپسندی تولید می‌کند که جایگاه‌های مناسبی در بازارهای صادراتی دارند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.