واردات نفت کره جنوبی از ایران بیش از ۲ برابر شد

|
0 دیدگاه

آمارهای صنعتی نشان می دهد که واردات نفت کره جنوبی از ایران در ۹ ماهه نخست سال ۲۰۱۶ نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از دو برابر شده است.

آمارهای صنعتی نشان می دهد که واردات نفت کره جنوبی از ایران در ۹ ماهه نخست سال ۲۰۱۶ نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از دو برابر شده است.
بر اساس این گزارش، واردات نفت خام و میعانات کره جنوبی از ایران در بازه زمانی ژانویه تا سپتامبر به ۷۸ میلیون بشکه رسیده، در حالی که این رقم در مدت مشابه سال گذشته ۳۳٫۶۳ میلیون بشکه بوده است.
این گزارش حاکی است، نفت ایران در این ۹ ماه، ۹٫۷ درصد واردات نفت کره جنوبی را تشکیل داده است.
تنها در ماه سپتامبر، کره جنوبی ۱۲٫۱۵ میلیون بشکه نفت، به ارزش ۵۲۶ میلیون دلار از ایران وارد کرده که حجم و ارزش ان نسبت به مدت مشابه سال قبل به ترتیب ۱۰۶ و ۷۲٫۳ درصد افزایش داشته است.
ایران در سال های گذشته یکی از تامین کنندگان عمده نفت کره جنوبی بود، اما تحریم های غرب موجب کاهش قابل توجه صادرات نفت این کشور به کره جنوبی شده بود.
ایران با جمعیتی بیش از ۸۰ میلیون نفری، و منابع عظیم انرژی، چهارمینن ذخایر نفتی و دومین ذخایر بزرگ گازی جهان را در اختیار دارد.
سال گذشته، کره جنوبی ۲٫۲۰ میلیارد دلار نفت خام از ایران وارد کرد که ۵۱ درصد کمتر از سال گذشته و بسیار کمتر از ۹٫۳۶ میلیارد دلار سال ۲۰۱۱ بود. از نظر حجم، واردات نفت و میعانات کره جنوبی از ایران در سال گذشته به ۴۲٫۴ میلیون بشکه رسید که پایین تر از ۴۴٫۹۲ میلیون بشکه سال ۲۰۱۴ و ۵۶٫۱۴ میلیون بشکه سال ۲۰۱۲ بود.
تاکنون کره جنوبی میعانات مورد نیاز خود را از قطر و آمریکا وارد می کرد، اما پس از لغو تحریم های ایران، پالایشگاه های کره ای واردات میعانات از ایران را به میزان قابل توجهی افزایش داده اند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.