واگذاری ۳۱۲ پست فوق توزیع در استان تهران

|
0 دیدگاه

مدیرعامل برق منطقه‌ای تهران گفت: تعداد ۳۱۲ پست فوق توزیع در پنج مرحله در قالب مناقصه آماده واگذاری به بخش خصوصی است.

غلامرضا خوش‌خلق در حاشیه شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق در نشست خبری امروز گفت: تعداد ۳۱۲ ۳۱۲ پست فوق توزیع در پنج مرحلا در قالب مناقصه آماده واگذاری به بخش خصوصی است که در مرحله اول ۶۷ دستگاه پست توزیع برق انتخاب و برای واگذاری، ۹۷ شرکت اعلام آمادگی کردند که پس از بررسی‌های متعدد و سنجش آنها در نهایت ۸ شرکت شرایط ملزوم را دارند.

وی افزود: استفاده از حداقل ۵۱ درصد از تجهیزات داخلی یکی از مهمترین شرایط شرکت در مناقصه بود که بالاترین امتیاز متعلق به شرکت‌هایی است که بیشترین استفاده از تجهیزات داخلی داشته‌اند.

خوش خلق اظهار کرد: کشف قیمت و اعلام نهایی فاینانس از سوی بانک مرکزی از دیگر شرایط مناقصه است که در صورت اعلام بانک برنده نهایی مشخص خواهد شد.

مدیر برق منطقه ای تهران درخصوص بومی سازی تکنولوژی صنعت برق گفت: درحوزه توزیع صددرصد تجهیزات داخلی هستند و درحوزه انتقال به غیر ازدو الی سه درصد صنایع هایتک مابقی ساخت داخل است.

وی در خصوص تلفات برق اظهار کرد: تلفات برق درشبکه سراسری در حال حاضر به کمتر از ۱۱ درصد رسیده است که این رقم با توجه به شبکه ۸۰۰ هزار کیلومتری برق سراسری رقمی قابل قبول است.

خوش خلق در خصوص عمر بالای تجهیزات برق تهران بیان کرد: عمر مفید تجهیزات برق ۳۰ سال است که برخی ازتجهیزات مورد استفاده هم اکنون عمری بیش از این دارند و بنابر بررسی های صورت گرفته ۳۰ درصد از تجهیزات برق فرسوده محسوب می شوند که برای سرمایه گذاری مجدد نیاز به اعتبار ۱۰ هزار میلیاردتومانی داریم.

مدیر برق منطقه ای تهران در خصوص آخرین وضعیت این شرکت گفت: درحال حاضر وظیفه برق رسانی به سه استان البرز، تهران وقم با جمعیت ۸ میلیون و ۲۰۰ هزار مشترک برعهده این شرکت است که این میزان ۲۰ درصد مشترکان کل کشور را شامل می شود.

وی در خصوص گستردگی کارشرکت برق منطقه ای تهران عنوان کرد: تأسیسات برق منطقه ای تهران درحدود ۲۰ درصد تأسیسات کل کشور است واین شرکت یکی از قدیمی ترین شرکتهای برق منطقه ای شناخته شده واز همین رو تأسیساتی با عمر بالا دارد.

خوش خلق در توضیح بازسازی تجهیزات برق عنوان کرد: مرمت کابلها درتهران با توجه به جمعیت بالا و حوزه کار  نزدیک چندین شرکت وسازمان با یکدیگر کار سنگینی است وهمین دلیل سرعت انجام پروژه ها را طولانی تر می کند.

مدیر برق منطقه ای تهران درادامه به پیک مصرف برق در تابستان گذشته اشاره و اظهار کرد: در تابستان گذشته ۶٫۲ درصد رشد در مصرف برق نسبت به سال گذشته داشته ایم که بیشترین مصرف در تهران به بخش خانگی با مصرف ۴۰ درصدی تعلق داشت این درحالی است که سایر استانها شاهد مصرف ۳۵ درصدی بخش خانگی بودند.

وی در ادامه به مصرف برق سایر حوزه های اشاره و بیان کرد: مشترکان تجاری بیش از ۲۰ درصد دراستان تهران استفاده کردند که این رقم برای استانهای دیگر ۹ الی ۱۲ درصد بود همچنین مصرف برق بخش عمومی وادارات دو برابر استانهای دیگر محاسبه شده است.

خوش خلق تصریح کرد: به دنبال تغییر شبکه‌های هوایی به زیرزمینی هستیم که این اقدام نیز همکاری شهرداری برای حفر و تونل سازی را می طلبد.

مدیر برق منطقه ای تهران افزود: پیش بینی می شود پیک مصرف برق در سال ۹۶ به بیش از ۱۰ هزار مگاوات برسد که برای پوشش این افزایش مصرف ۶۴ پروژه تعریف و دراولویت قرار گرفته اند ودرتلاش هستیم این پروژه ها را تا قبل ازپیک تابستان سال آینده اجرایی کنیم.

گفتنی است برای این ۶۴ پروژه اعتباری نزدیک به ۴۰۰ میلیارد تومان نیازمند هستیم.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.