وقتی مراسم اهدای جوایز سینمایی هم سیاسی می‌شود

|
0 دیدگاه

کمتر از دو روز مانده به برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، مراسم جوایز فیلم هالیوود به تریبون تبلیغاتی هیلاری کلینتون تبدیل شد.

مراسم جوایز فیلم هالیوود با اجرای جیمز کوردن حال‌وهوایی انتخاباتی داشت. کوردن در این مراسم به شوخی انتخابات ریاست‌جمهوری را به آخرالزمان تشبیه کرد و گفت: «آخرین جوایز پیش از آخرالزمان»

در این مراسم از چهره‌های سرشناس هالیوود چون رابرت دنیرو، ناتالی پورتمن، تام هنکس، مل گیبسون، لئوناردو دی‌کاپریو و رابرت دنیرو با اهدای جایزه تقدیر شد.

کنایه‌های سیاسی کوردن از آغاز مراسم شروع شد :‌ «امسال «جنگ ستارگان» با حضور یک زن نقش اصلی به سینما بازگشت، «شکارچیان روح»‌ را با بازیگران زن بازسازی کردند و دعا می‌کنم که ریاست‌جمهوری کلینتون هم با این بار با یک بازیگر زن به کاخ سفید بازگردد.»

او در ادامه با کلینت‌ایستوود بازیگر طرفدار جمهوری‌خواهان شوخی کرد. کوردن گفت: «برنی سندرز هم امشب اینجا حضور دارد.» او در ادامه گفت:‌ «شوخی کردم. می‌خواستم ترس را در چهره کلینت ایستوود ببینم.»

در ادامه این مراسم بیشتر چهره‌های سرشناس هالیوود روی اهمیت شرکت در انتخابات تاکید کردند.

دی‌کاپریو در شب اهدای جوایز فیلم هالیوود به صورت مشترک با فیشر استیونز جایزه فیلم مستند هالیوود را برای فیلم مستند «پیش از سیل» دریافت کرد. او در سخنرانی هنگام دریافت جایزه خود از هر دو نامزد ریاست‌جمهوری برای نپرداختن به موضوع تغییرات آب‌وهوایی انتقاد کرد و این موضوع را غیرقابل قبول دانست.

در این مراسم جایزه کمدی هالیوود به رابرت دنیرو اهدا شد. او در سخنان خود پس از دریافت جایزه گفت:‌ «دو روز به انتخاباتی ترسناک باقی مانده است. دوست داشته باشیم یا نه، سیاست بر ما سایه افکنده است. برای من که سخت است به چیزی غیر از آن فکر کنم. ما شانس این را داریم که از تبدیل شدن کمدی به تراژدی جلوگیری کنیم.» بازیگر برنده جایزه اسکار در پایان گفت:‌ «سه‌شنبه به هیلاری کلینتون رای دهید.»

کلینت ایستوود که برای معرفی برنده جایزه بازیگر مرد هالیوود روی صحنه حاضر شده بود، بدون هیچ‌گونه اظهارنظر سیاسی تام هنکس را معرفی کرد. مل گیبسون هم بدون اظهارنظری سیاسی جایزه کارگردان هالیوود را دریافت کرد و تنها از بازیگران و گروه سازنده «هکسا ریج» تقدیر کرد.

حتی سوزان ساراندون که علنا از جیل استاین نامزد حزب سبز در انتخابات حمایت می‌کند نیز هنگام معرفی ناتالی پورتمن به عنوان برنده جایزه بازیگر زن هالیوود هیچ اظهارنظری درباره انتخابات نکرد. اما ناتالی پورتمن پس از دریافت جایزه به صورت ضمنی از مردم خواست که به هیلاری کلینتون رای دهند.

در این مراسم جایزه یک عمر دستاورد به ادی مورفی اهدا شد. نیکول کیدمن برای بازی در «Lion» جایزه بازیگر نقش مکمل زن هالیوود را دریافت کرد و هیو گرنت برای بازی در «فلورانس فاستر جنکیز» شایسته دریافت جایزه بازیگر نقش مکمل مرد هالیوود شناخته شد

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.