پاسخ گمرک به شائبه توقیف وسایل بازیکنان پرسپولیس

|
0 دیدگاه

مدیرکل گمرک فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) درباره اخبار مربوط به توقیف لباس‌ها و وسایل تیم پرسپولیس در فرودگاه امام به ارائه توضیحاتی پرداخت و گفت که اکنون وسایل تیم پرسپولیس ترخیص شده است.

غلامرضا فاتحی – مدیرکل گمرک فرودگاه بین‌المللی امام (ره) –  اظهار کرد: در زمینه وسایل تیم پرسپولیس در فرودگاه امام خمینی (ره) مسائلی مطرح شده که واقعیت ندارد. مثلا اینکه لباس‌های آن‌ها توقیف نشده است فقط به دلیل اینکه از سقف ۸۰ دلار بالاتر بود، اجازه ترخیص به آن‌ها داده نشد تا حقوق و عوارض آن‌ را پرداخت کردند.

او افزود: وقتی همراه مسافران کالای مازاد وجود داشته باشد، اگر کالا جنبه تجاری داشته باشد حمل کننده کالا باید مجوز آن‌ را دریافت کند. ولی اگر برای مصرف باشد که لباس‌های پرسپولیس نیز به منظور مصرف بوده صاحب کالا باید حقوق و عوراض گمرکی آن‌ را پرداخت کرده و کالا را ترخیص کند که در روز گذشته برای ۴۰۰ کیلو لباس ورزشی و شورت که همراه اعضای تیم پرسپولیس بود، این پروسه طی شد.

او در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود همراه تیم پرسپولیس کالاهایی مانند عطر و ادکلن و گوشی آیفون نیز بوده، توضیح داد: چنین چیزی صحت ندارد و کالاهای همراه تیم پرسپولیس فقط البسه ورزشی بود که البته گفتنی‌ است صاحبان کالا هنگام ورود به فرودگاه امام(ره) خود این کالاها در ایکس-‌ری قرار دادند که این مسئله به عنوان اظهار کالا محسوب می‌شود.

در روزهای گذشته خبر رسید که بار همراه تیم پرسپولیس که شامل لباس ورزشی، گوشی‌های آیفون و عطر و ادکلن بوده و بیش از وزن مجاز  تشخیص داده شده است، توسط ماموران گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) توقیف شده است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.