پرداخت ۱۰ هزار میلیارد تومان از بدهی‌های بخش برق

|
0 دیدگاه

معاون برق و انرژی وزیر نیرو گفت: حضور پر رنگ شرکت داخلی و خارجی در شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق شرایطی را فراهم خواهد کرد که ما بتوانیم به جدیدترین و خلاقانه‌ترین فناوری‌های حوزه صنعت برق دست پیدا کنیم.

هوشنگ فلاحتیان در حاشیه آیین آغاز به‌کار شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق ایران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این نمایشگاه فضایی را ایجاد کرده که کلیه شرکت‌ها بتوانند آخرین محصولات و تجربیات خود را به منصه ظهور برسانند.

قطعاً حضور این همه شرکت داخلی و خارجی شرایطی را فراهم خواهد کرد که ما بتوانیم به جدیدترین و خلاق ترین فناوری حوزه صنعت برق دست پیدا کنیم.

وی افزود: صنعت برق یکی از صنایعی است که همواره با رشد و ارتقای تکنولوژی در سراسر دنیا روبروست و این نمایشگاه ها، این فرصت را به ما می دهد که به جدیدترین فناوری‌ها و تکنولوژی های دنیا دسترسی پیدا کرده تا بتوانیم صنعت برق بهتر و پایدارتری داشته باشیم.

وی گفت: در حال حاضر قیمت برق به صورت تکلیفی و در چارچوب سیاست های ابلاغی تعیین می شود، بنابراین بین قیمت تمام شده و قیمتی که از مردم دریافت می شود تفاوت زیادی وجود دارد.

وی ادامه داد: البته برای رفع این مشکل میان دولت و مجلس گفتگوهایی برای تعیین منبعی جهت پرداخت مابه التفاوت قیمت تکلیفی و قیمت تمام شده برقرار است.

فلاحتیان تأکید کرد: خوشبختانه در سه سال گذشته کمک های بسیار خوبی از طرف دولت به صنعت برق صورت گرفته است و بدهی‌های صنعت برق که پیش از این بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان بوده به حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان رسیده است.

وی تصریح کرد: در همین یک سال اخیر حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان از بدهی های وزارت نیرو در صنعت برق تسویه شده است.

معاون برق و انرژی وزیر نیرو گفت: برق یک محصول مدام و مستمر است که مردم به صورت مداوم نیاز به آن را در زندگی روزمره خود احساس می کنند، به همین خاطر، وقفه اندک در خدمت رسانی در این حوزه می تواند جامعه را دچار مشکلات عدیده کند.

وی خاطرنشان کرد: با این وجود در طول سه سال گذشته بیش از ۶ هزار مگاوات نیروگاه جدید وارد مدار شده است و هزاران کیلومتر شبکه توزیع برق توسعه پیدا کرده است، بنابراین در شرایطی هستیم که انشاالله با کمک همه مسوولان شاهد رشد و رونق روزمره برای این صنعت خواهیم بود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.