پرداخت ۱۸ هزارمیلیارد ریال تسهیلات به مسکن مهر مازندران

|
0 دیدگاه

مدیرامورشعب بانک مسکن مازندران گفت: این بانک برای ساخت مسکن مهر در شهرهای این استان تاکنون ۱۸ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده است.

مصطفی تقوی افزود : این تسهیلات برای ساخت ۱۰۵ هزار واحد مسکونی در قالب خط اعتباری مسکن مهر پرداخت شد.
وی اضافه کرد : تاکنون ۸۶ درصد از تسهیلات پرداختی برای مسکن مهر در این استان به فروش اقساطی تبدیل شده است.
وی تعداد واحدهای مسکونی مهر که فروش اقساطی برای بازپرداخت سررسید تسهیلات برای مالکان آن صادر شده را حدود ۹۱ هزار و ۴۰۰ واحد عنوان کرده است.
به گفته وی بانک مسکن استان مازندران در تبدیل وضعیت واحدهای مسکونی مهر به فروش اقساطی در بین شعب این بانک در سطح کشور رتبه برتر را به خود اختصاص داده است.
مدیرامورشعب بانک مسکن مازندران دلیل این موفقیت را افتادن بار اصلی مسکن مهر در این خطه شمال کشور بر دوش خودمالکان اعلام کرده است.
وی دلیل بروز مشکل در برخی پروژه های مسکن مهر را جانمایی نادرست و نبود امکانات زیرساختی برای سکونت متقاضیان اعلام کرد.
*** رشد ۷۹ درصدی پرداخت تسهیلات مسکن
مدیرامورشعب بانک مسکن مازندران گفت که میزان تسهیلات پرداختی برای خرید و ساخت مسکن در این استان درهفت ماهه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل حدود ۷۹ درصد افزایش یافت.
تقوی افزود : در این مدت چهار هزار و ۴۵۴ میلیارد ریال تسهیلات خرید و ساخت مسکن در این خطه شمال کشور به متقاضیان پرداخت شده است.
وی اضافه کرد : درسال جاری برای ساخت یک هزار و ۶۹ واحد مسکونی به میزان ۲ هزار و ۶۶۷ میلیارد ریال تسهیلات داده شد که این پرداختی درمدت مشابه سال قبل برای ۶۵۴ واحد مسکونی به میزان یک هزار و ۱۴۵ میلیارد ریال بود.
به گفته وی در بخش ساخت مسکن از لحاظ تعداد ۶۲ درصد و از لحاظ ارزش ریالی حدود ۱۳۳ درصد پرداختی ها بیشتر شده و این نشان از حرکت به سمت رونق مسکن در استان است.
تقوی اظهارداشت : همچنین درهفت ماهه سال جاری برای خرید ۲ هزار و ۹۲۰ واحد مسکونی در استان افزون بر یک هزار و ۴۷ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شد که این پرداختی در مدت مشابه سال گذشته برای ۲ هزار و ۶۴۷ واحد به ارزش ۸۰۰ میلیارد ریال بود.
مدیرامور شعب بانک مسکن مازندران گفت که در بخش خرید مسکن نیز از لحاظ تعداد تسهیلات پرداختی ۴۳ درصد و ارزش پرداختی حدود ۷۹ درصد رشد مشاهده شده است.
به گفته تقوی میانگین رشد پرداخت تسهیلات برای خرید و ساخت مسکن در این استان در هفت ماهه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از سطح میانگین کشوری نیز پنج درصد بیشتر شد.
وی میانگین رشد تسهیلات پرداختی در سطح کشور را برای خرید و ساخت مسکن حدود ۷۴ درصد عنوان کرده است.
*** رشد ۱۸ درصدی منابع بانک مسکن
مدیرامور شعب بانک مسکن رشد ۱۸ درصدی منابع بانک متبوعش را ازنشانه های رونق مسکن پیش بینی کرد و گفت که میانگین رشد منابع این بانک در مقایسه با سایر بانک های دولتی استان حدود دو برابر است.
میزان منابع بانک های دولتی این استان در هفت ماهه سال جاری ۲۳۲ هزار میلیارد ریال اعلام شد که در مقایسه با مدت مشابه این منابع حدود ۹ درصد بیشتر شد.
در همین مدت میانگین معوقه بانکی این بانک ها نیز ۲۶ هزار میلیارد ریال برآورد شد که میانگین ریسک پذیری را به ۱۱ درصد رساند که چهار درصد از میانگین استاندارد جهانی نیز فراتر رفته است.
در مازندران ۹۱۳ هزار واحد مسکونی سرپاست که ۵۰۶ هزار واحد مسکونی در شهرهای این استان و مابقی در روستاها احداث شده است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.