پرداخت ۵۱۵۰میلیارد ریال تسهیلات درگلستان

|
0 دیدگاه

استاندار گلستان گفت که پرونده های باقی مانده متقاضیان دریافت تسهیلات رونق تولید در استان تا پایان آذر ماه تعیین تکلیف و دراین مدت وضعیت واحدهای تولیدی دریافت کننده و متقاضی رصد شود.

حسن صادقلو روز چهارشنبه در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان، اظهار داشت: مدیران شعب بانک های عامل نیز مشکلات ارائه تسهیلات به واحدهای تولیدی معرفی شده را احصا و به ستاد اعلام کنند.
وی بر بازدید از واحدهای تولیدی به تملک درآمده توسط بانک های استان نیز تاکید کرد و افزود که وضعیت این واحدها رصد و برای رفع این مشکلات چاره جویی شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان نیز در گزارشی از آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات بانکی به واحدهای تولیدی استان در قالب رونق تولید، گفت که در مجموع به ۴۷۹ واحد یا طرح تولیدی استان پنج هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال تسهیلات در حوزه های مختلف پرداخت شد که ۲۵۸ واحد از سه هزار و ۲۳۰ میلیارد ریال تسهیلات طرح رونق تولید برخوردار شدند.
حسینقلی قوانلو اظهار داشت: گلستان در پرداخت تسهیلات در قالب طرح رونق تولید رتبه چهارم کشوری را بعد از استان های فارس، اصفهان و گیلان دارد.
وی به رصد فعالیت های واحد یا طرح تولیدی دریافت کننده تسهیلات نیز تاکید کرد و افزود: تاکنون از ۵۵ واحد یا طرح تولیدی بازدید شد که این واحدها ۳۰۷ فرصت شغلی جدید ایجاد کرده اند.
در این نشست که مسئولان دستگاه ها و مدیران عامل بانک های عضو ستاد تسهیل و رفع موانع تولید گلستان حضور داشتند، مسایل و مشکلات سه واحد تولیدی سیمان پیوند، روژان صنعت و دیلمان بررسی شد.
طبق گزارش سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان، در مدت فعالیت ستاد تسهیل و رفع موانع تولید (امسال) در استان ۹۳۷ طرح در حال اجرا با پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصدی و واحدهای تولیدی راکد و نیمه فعال در سامانه بهین یاب ثبت نام و برای دریافت تسهیلات به منظور تکمیل و رونق تولید به بانک های عامل معرفی شده اند.
از این تعداد ۵۶۳ طرح و واحد در حوزه صنعت، معدن و تجارت، ۳۳۹ طرح و تولید در حوزه کشاورزی، ۱۹ طرح و واحد در حوزه گردشگری، ۱۲ طرح و واحد در حوزه شیلات و سه طرح و واحد در سایر حوزه ها است که برای بهره برداری و رونق تولید نیازمند حمایت بانکی به میزان ۱۰ هزار و ۳۰ میلیارد ریال هستند.
در استان گلستان یکهزار و ۲۰۰ واحد تولیدی وجود دارد که در زمان حاضر ۳ درصد از صنایع گلستان را صنایع بزرگ، ۹۱ درصد را صنایع کوچک و ۶ درصد را صنایع متوسط تشکیل می دهد.
استان مرزی گلستان با یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفر در شمال ایران قرار دارد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.