پلمب دو انبار برنج

|
0 دیدگاه

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: ۲ انبار برنج شرکت بازگانی دولتی ایران در غرب کشور کماکان توسط سازمان غذا و دارو پلمب و در حال طی مراحل قانونی خود است.

علی قنبری اظهار کرد: مقدار زیادی برنج خارجی در دولت گذشته برای ذخایر استراتژیک شرکت بازرگانی دولتی ایران خریداری شده بود، اما با توجه به اینکه بیشتر از مصرف بود در انبارها باقی‌مانده بود.

وی افزود: با هماهنگی سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت برنج‌های موجود را مورد بررسی قرار دادیم و مواردی که مشکل نداشت را در بازار توزیع کرده ایم و امروز دیگر حجم زیادی از آنها باقی نمانده است.

مدیرعامل شرکت بازرگانی ایران  ادامه داد: دو مورد از انبارهای شرکت بازرگانی دولتی ایران در غرب کشور کماکان پلمب و در حال طی مراحل قانونی خود است.

وی تصریح کرد: با همکاری سازمان غذا و دارو و استاندارد در حال بررسی این برنج‌ها هستیم تا درصورتی‌که آنها نیز مشکلی نداشته باشند در بازار توزیع شوند.

قنبری گفت: شرکت بازرگانی دولتی ایران معتقد است که این برنج‌ها مشکلی ندارد اما باید توسط وزارت بهداشت و درمان نیز مورد بررسی قرار گیرد و در صورتی این وزاتخانه تشخیص دهد مشکلی بهداشتی ندارند، بر اساس منافع دولت اقدام به توزیع می‌کنیم.

وی تأکید کرد: برای هیچ‌کدام  از انبارهای شرکت بازرگانی دولتی ایران حکم انهدام توسط سازمان غذا و دارو صادر نشده است.

قنبری افزود: درصورتی‌که دادگاه درنهایت حکم بر غیرقابل‌مصرف انسانی بودن این برنج‌ها را صادر کند در صورت امکان به مصارف غیرخوراکی  و مصارف صنعتی می‌رسد.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران درباره وضعیت تأمین کالاهای استراتژیک کشور ادامه داد: در سال جاری ۸۰۰ هزار تن کسری برنج داریم که این نیاز را باید از خارج کشور تأمین کرد که بخشی از آن را ما به‌عنوان ذخیره استراتژیک خریداری می‌کنیم.

وی تصریح کرد: برنجی که ما خریداری می‌کنیم باید ۲ فاکتور قیمت و کیفیت مناسب را داشته و با ذائقه ایرانی سازگار باشد.

قنبری گفت: برنج امسال از کشور‌های آرژانتین، هند، پاکستان و اروگوئه خریداری می‌شود و منحصر به هندوستان نیست

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.