پنجره واحد تجارت فرامرزی، کلید توسعه صادرات غیرنفتی

|
0 دیدگاه

کلید توسعه صادرات غیرنفتی کارگاه آموزشی مسئولین سرویس‌های ارزیابی صادرات گمرکات کشور با غلامی مدیرکل دفتر صادرات گمرک ایران و با حضور کارشناسان صادراتی گمرکات سراسر کشور آغاز به کار کرد.

غلامی گفت: اهتمام زیادی در گمرک وجود دارد که بتوانیم تا صادرات را به سمت و سویی ببریم که در شأن کشور عزیزمان باشد.

مدیرکل دفتر صادرات گمرک درخصوص نقش و وظایف گمرکات در سراسر دنیا گفت: گمرکات در تمام دنیا نقش مهم و و اساسی کنترل و ایجاد تسهیلات تجاری برای فعالان اقتصادی را ایفا می‌کنند، وظایفی که برای حفظ امنیت اقتصادی و سلامت انسان‌ها در هر کشور و کل جهان به کار گرفته می‌شود. برای دستیابی به این اهداف ما نیاز داریم که یک گمرک چابک و هوشمند داشته باشیم تا ضمن کنترل و نظارت، تسهیلات تجاری نیز ایجاد کنیم تا گمرکات ما تبدیل شود به معبری برای عبور کالا، خدمات و مسافر؛ که رمز تحقق این وظایف استفاده از گمرک الکترونیک و مدیریت ریسک است.

مدیرکل دفتر صادرات تصریح کرد: فرآیند صادرات در کل دنیا با سه معیار ارزیابی می‌شود؛ معیار اول تعداد اسناد ارائه شده به گمرک از سوی تاجر است، معیاردوم زمانی است که تاجر صرف مبادله اسناد و کالا می‌کند و آخرین معیار هزینه‌ای است که تاجر برای صادرات باید پرداخت کند.

وی گفت: گمرک ایران نیز برای ارتقاء وضعیت صادرات غیرنفتی و کاهش تعداد اسناد صادراتی و افزایش تسهیلات و کاهش هزینه‌ها پنجره واحد تجارت فرامرزی را راه‌اندازی کرده است.

غلامی در ادامه صحبت‌هایش ضمن تشکر از خدمات همکارنش در گمرکات مرزی گفت: خدمت در بدترین شرایط آب و هوایی در مرزها و سخت‌ترین شرایط توسط شما عزیزان سزاوار قدردانی است.
غلامی در پایان صحبت‌های خود گفت: کارشناسان صادرات گمرکات برای تسهیل صادرات تشریفات ارزیابی در محل را بدون محدودیتی زمانی و مکانی به ارباب رجوع ارائه می‌دهند.

همچنین جلسات هفتگی با تشکل‌ها و انجمن‌های صادراتی در حال برگزاری است تا بتوان مشکلات آنها را به صورت رودرو پیگیری و نسبت به رفع آنها اقدام کنیم.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.