پيش نويس مقررات نحوه فعاليت وسايل پرنده فوق سبك تدوين شد

|
0 دیدگاه

معاون استاندارد پرواز سازمان هواپيمايی كشوری، از تدوين نسخه پيش نويس مقررات نحوه فعاليت وسايل پرنده فوق سبك خبرداد.

محمد جواد تقوايی اظهار کرد: با توجه به لزوم توسعه فعاليت، ارتقا ايمنی و انضباط بخش هوانوردی عمومی، نسخه پيش نويس مقررات “نحوه فعاليت وسايل پرنده فوق سبك” تدوين و جهت بهره برداری ذينفعان و ارائه نقطه نظرات و پيشنهادات بر روی پايگاه اينترنتی سازمان هواپيمايی كشوری قرار گرفته است.

وی افزود: اين دستورالعمل با رويكرد توسعه و تسهيل در بهره برداری اين دسته از وسايل پرنده و با مشاركت حداكثری فعالين و نخبگان اين حوزه و با استفاده از تجربيات و مطالعات گذشته و روندهای موجود در ديگر كشورها تدوين شده است.

تقوايی تصريح كرد: از موارد قابل توجه اين مقررات می توان به تطابق آن با كليه قوانين و مقررات بالادستی، درنظر گرفتن باشگاه‌های ورزشی هوايی، ايجاد مراكز معاينه فنی، ايجاد مراكز تفريحی جهت وسايل پرنده غير فوق سبك مانند بالن و گلايدر و امكان بهره برداری شخصی از وسايل اشاره كرد.

معاون استاندارد پرواز سازمان هواپيمايی كشوری با بيان اينكه بكارگيری سرمايه های موجود در بخش هوانوردی عمومی می تواند زمينه های رشد فرهنگ هوانوردی عمومی و افزايش فرصتهای اشتغال بيشتری را ايجاد كند، اظهار داشت: اين سازمان در آينده نزديك اقدامات موثری جهت رفع موانع قانونی توسعه هوانوردی عمومی در زمينه بهره برداری از وسايل پرنده سنگين نيز به عمل خواهد آورد.

گفتنی است، علاقه مندان می توانند برای ارائه نقطه نظرات و پيشنهادات و همچنين دريافت برنامه زمان بندی جهت اجرا و پياده سازی الگوی مقرارتی جديد در حوزه گواهينامه های عملياتی به سامانه قوانين و مقررات سازمان هواپيمايی كشوری به آدرس http:/www.cao.ir/rules مراجعه كنند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.