پیش‌بینی روند بازار سرمایه در حد گمانه‌زنی است

|
0 دیدگاه

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: پیش بینی از روند آینده بازار بورس در حد گمانه‌زنی است و باید در انتظار ثبات شرایط اقتصاد و بازارهای جهانی برای تحلیل بهتر این بازار باشیم.

عظیم ثابت در خصوص روند بازار سرمایه پس از انتخابات آمریکا گفت: پایان هفته گذشته بازار بورس ایران و جهان با شک عظیمی ناشی از پیش‌بینی نادرست ریاست جمهوری آمریکا روبرو شد به همین خاطر شاهد ریزش بیش از ۱۵۰۰ واحدی شاخص بورس در پایان هفته بوده‌ایم.

وی در این‌باره ادامه داد: با توجه به تعدیلات مثبت رئیس جمهور رئیس آمریکا مبنی بر توجه به اقتصاد درونی جو روانی و هیجانات بازارهای جهانی از جمله بورس و طلا فروکش کرد و شاهد بازگشت شاخص بورس ایران به مدار صعودی هستیم.

این کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: با توجه به صحبت‌های رئیس جمهور جدید آمریکا بازار فلزات اساسی تحت تاثیر قرار گرفت و شاهد افزایش قمیت آن هستیم که این روند در بورس ایران تاثیر گذاشته و گروه فلزات اساسی پیشتاز معاملات بازار سرمایه هستند.

ثابت با اشاره به اینکه پیش‌بینی روند آینده بازار سرمایه کار آسانی نیست گفت: با وجود مشخص نبود شرایط پیش روی اقتصاد دنیا پیش‌بینی روند بازارهای جهانی و به طبع آن بازار بورس ایران کار ساده‌ای به نظر نمی‌رسدو باید منتظر ماند تا تلاطمات در بازارهای جهانی تا حدودی فروکش کرده و سپس اقدام به پیش‌بینی روند بازار بورس کرد.

وی در ادامه تاکید کرد: سرمایه‌گذاران در شرایط فعلی باید با دید بازتر و احتیاط بیشتری اقدام به خرید و فروش سهام در بازاربورس کنند تا شرایط کلی اقتصاد و بازار جهانی به ثبات کلی برسد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.