چشم انداز بورس مثبت است

|
0 دیدگاه

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در واکنش به افت شاخص بورس به دلیل نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به سهامداران توصیه کرد که در تحلیل های خود به عوامل بلندمدت نگاه بیشتری داشته باشند.

«شاپور محمدی» روز چهارشنبه در بازدید از غرفه خبرگزاری جمهوری اسلامی در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات گفت: بهتر است مردم در تحلیل های خود همه عوامل دخیل در بازار سرمایه را در نظر بگیرند.
وی یادآور شد: تجربه نشان داده است که عوامل بلند مدت تاثیر اصلی را بر روابط و چشم انداز اقتصادی دارد.
محمدی یادآور شد: با توجه به افزایش صادرات و رشد اقتصادی کشور طی ماه های گذشته و نیز اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی، چشم انداز مثبتی در بورس وجود دارد.
وی تاکید کرد: تحولات کنونی گذار و روانی بوده و بهتر است سرمایه گذاران تحلیل منطقی را دستمایه صمیم های خود در بازار سرمایه قرار دهند.
ریزش بازار سهام ایران که تحت تاثیر بازارهای جهانی سهام و نتایج فعلی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از دقیقه های نخست معاملات امروز، شکل گرفت، همچنان ادامه دارد به طوری که با یک هزار و ۴۲۰ واحد کاهش به کانال ۷۸ هزار واحدی سقوط کرده و به رقم ۷۸ هزار و ۴۵۰ واحد رسیده است. (تا لحظه تنظیم خبر- ساعت ۱۲ ظهر)
اگرچه ریزش شدید بازار سهام ایران تحت تاثیر بورس های جهانی ناشی از نگرانی بابت انتخاب دونالد ترامپ به ریاست جمهوری آمریکا است، اما کارشناسان این نگرانی را بی دلیل دانسته و معتقدند فضای منفی بازار کوتاه مدت و گذرا خواهد بود.
توصیه کارشناسان به سهامداران این است که در فضای منفی اقدام به خرید و فروش نکنند تا متصرر نشوند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.