چهارهزار زوج همدانی در انتظار دریافت تسهیلات ازدواج

|
0 دیدگاه

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان همدان گفت: هم اکنون چهارهزار زوج در این استان در انتظار دریافت تسهیلات ازدواج هستند و با توجه به تاکید استاندارهمدان این تسهیلات تا پایان امسال پرداخت می شود.

اسدالله ربانی مهر افزود: پیش بینی می شود تا پایان امسال ۱۵ هزار جوان همدانی تسهیلات ازدواج دریافت کنند.
وی اضافه کرد: ۲۱ بانک و موسسه در همدان وام ازدواج پرداخت می کنند و در ۶ ماهه ابتدای امسال ۱۲ هزار جوان همدانی از این تسهیلات برخوردار شده اند.
ربانی مهر با اشاره به افزایش ۴۰ درصدی پرداخت تسهیلات به زوج های جوان در ۶ ماهه نخست امسال به نسبت مدت مشابه سال گذشته خاطرنشان کرد: با وجود اینکه مشکلات بانک ها نسبت به سال قبل بیشتر شده اما با پیگیری های صورت گرفته و تاکید استاندار، آمار تسهیلات ازدواج افزایش داشته است.
وی افزود: بانک ملی با یک هازر و ۲۰۰ فقره تسهیلات بانکی ازدواج بیشترین همکاری را داشته است و بانک های صادرات و ملت نیز در رتبه های بعدی هستند.
وی در ادامه گفت: همه بانک ها استان همدان موظف به پرداخت وام یکصد میلیون ریالی ازدواج به هرنفر از زوج ها هستند.
وی یادآور شد: همچنین بانک ها بر اساس بخشنامه بانک مرکزی برای ضمانت به یک کارمند پیمانی یا رسمی اکتفا کنند.
ربانی مهر افزود: براساس آخرین آمارهای ثبت شده، ۷۰ میلیارد ریال وام ازدواج در ۶ ماهه ابتدای امسال درهمدان پرداخت شده است.
وی با قدردانی از استاندار همدان، معاون سیاسی امنیتی استاندار و فرمانداران شهرستان ها در پیگیری پرداخت وام ازدواج گفت: از ابتدای سال تاکنون ۱۸ نشست ستاد ساماندهی امور جوانان به ریاست استاندار و نیز فرمانداران در شهرستان ها انجام شده است.
وی اضافه کرد: تمام بانک ها در پرداختی وام ازدواج در سطح استان مورد ارزیابی قرار دارند.
بر اساس آمارها در ۶ ماهه نخست امسال ۱۰ هزار و ۲۵۰ مورد ازدواج در سطح این استان به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود سه درصد افزایش داشته است.
۹۲۰ هزار نفر از جمعیت استان همدان را افراد سنین ۱۵ تا ۲۹ سال تشکیل می دهند و همدان از نظر جمعیت جوان جزو سه استان اول کشور است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.