کاهش شدت سرما در کشور

|
0 دیدگاه

براساس تحلیل داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی، ازامروز شدت سرمای هوا در نیمه شمالی، شرقی، مرکزی کشور کاسته شده و روند افزایش تدریجی دمای هوا برقرار می شود.

براساس تحلیل داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی، از امروز شدت سرمای هوا در نیمه شمالی، شرقی، مرکزی کشور کاسته شده و روند افزایش تدریجی دمای هوا برقرار می شود.

 با ورود موج تراز میانی جو از جنوب غرب کشور، در برخی نواحی استانهای خوزستان، لرستان، ایلام، بوشهر، کهکیلویه و بویر احمد، چهار محال بختیاری، فارس، مناطق غربی و شمالی استان های کرمان و هرمزگان، جنوب استانهای اصفهان و یزد، بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد پیش بینی می شود.
کاهش شدت سرما در کشور + جدول

بارش برف در مناطق کوهستانی دور از انتظار نیست. در روز یکشنبه با عبورمتناوب موجهای کم دامنه از نیمه جنوبی کشور، بارشهای پراکنده در استانهای بوشهر، کهکیلویه و بویراحمد، فارس و دوشنبه بارشهای پراکنده در بوشهر و فارس پیش بینی می شود. امروز در بخش هایی از جنوب شرق کشور بویژه دراستان هرمزگان وزش باد شدید همراه با گردوخاک رخ خواهد داد و همچنین نیمه شرقی خلیج فارس مواج است .

بروز پدیده گرد و خاک در استان هرمزگان
امیر حسین نقشینه کارشناس هواشناسی در خصوص وضعیت آب و هوای کشور گفت:امروز سرد ترین استان کشور  همدان با ۱۶- و استان بوشهر با دمای ۲۵ درجه گرم ترین استان کشور بوده است .
وی افزود: از امروز شدت سرمای هوا در نیمه شمالی و شمال شرق کشور کاسته خواهد شد و شاهد افزایش دما در اغلب استان های کشور در روز های آینده خواهیم بود .

نقشینه اظهار داشت : در بخش هایی از جنوب شرق کشور به ویژه  در استان هرمزگان وزش باد شدید باعث بروز پدیده گرد و خاک می شود که باعث مواج شدن آب های خلیج فارس در نیمه شرقی می شود.

این کارشناس هواشناسی در پایان دمای هوای امروز تهران را در گرم ترین ساعات ۴ درجه سانتی گراد اعلام کرد.

 

کاهش شدت سرما در کشور + جدول
0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.