کاهش قدرت خرید، بازار را به رکود برده است

|
0 دیدگاه

رئیس اتحادیه چادردوزان و برزنت فروشان از رکود حاکم بر بازار برزنت با توجه به شروع فصل سرما خبر داد و گفت: در ماه محرم تقاضا با کاهش چشم‌گیری نسبت به سال گذشته روبه‌رو بوده است.

جبار ایلکا در ارتباط با رکود حاکم بر بازار اظهار کرد: با وجود آنکه پیش بینی می شد در فصل سرد سال بازار چادر و برزنت شاهد تقاضای قابل توجهی باشد، اما این بازار همچنان در رکود قرار دارد.

رئیس اتحادیه چادردوزان و برزنت‌فروشان افزود: پارچه‌های برزنتی با توجه به مصارف مورد نیاز از جمله روکش خودرو و جلوگیری از ورود سرما از طریق کانال‌های کولر در پاییز مورد توجه قرار می گیرد، اما به دلیل کاهش قدرت خرید افراد و افزایش هزینه های زندگی افراد آنچنان علاقه ای به خرید محصولات برزنتی جدید ندارند.

وی در ارتباط با بازار محصولات برزنتی در ماه محرم اظهار کرد: تجربه سال های گذشته نوید آن را می داد که ماه محرم میزان تقاضا برای پارچه و چادرهای برزنتی افزایش یابد اما در سالجاری بازار در ماه محرم شاهد تغییر خاصی نبود.

رئیس اتحادیه چادردوزان و برزنت فروشان افزود: در چند سال اخیر با برگزاری نمایشگاه‌های شهرداری موضوع تامین هیات‌های مذهبی تحت شعاع قرار گرفته و با تسهیلاتی که به هیات‌ها توسط این نهاد داده می‌شود، مایحتاج خود را از نمایشگاه‌ها تهیه کرده و این امر باعث شده تا در وضعیت واحدهای این صنف تغییری ایجاد نشود.

ایلکا ادامه داد: در ارتباط با این نمایشگاه‌ها، اتحادیه بارها به شهرداری نامه نگاری کرده اما هیچ گونه اقدامی از سوی این نهاد انجام نشده البته باید به این نکته هم توجه کرد که کالاهای عرضه شده از کیفیت مناسبی برخردار نبوده و می‌توان با مشورت اتحادیه و معرفی واحدهای تولیدی به هیات‌ها، آن‌ها با کالای با کیفیت مجهز خواهند شد.

رئیس اتحادیه چادردوزان و برزنت فروشان افزود: در حال حاضر واحدهای صنفی فروش برزنت تا حدودی در تعطیلی به سر می برند و کالاهای بی‌کیفیت و بعضا با قیمت بالاتر در نمایشگاه‌ها به فروش می‌رسد.

وی با اشاره به تاثیر فروشگاه‌های اینترنتی بر واحدهای صنفی گفت: فروش و نصب برزنت یکی از مشاغل تخصصی به حساب می‌آید و در حال حاضر بعضا دیده می‌شود که فروشگاه‌های اینترنتی با فروش کالاهای بی‌کیفیت و با قیمتی بالاتر سعی در سودآوری بیشتر برای افراد دارد، در صورتی که همین محصول را می‌توان از واحدهای صنفی با کیفیت و قیمت مناسب‌تری دریافت کنند.

ایلکا در انتها تصریح کرد: با توجه به فروش پایین و رکود بازار اما باز هم واحدهای صنفی با حداقل سود به کار خود ادامه می‌دهند و سعی در ثابت نگه‌داشتن مشتریان خود دارند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.