کتاب جای گل ثمر داد

|
0 دیدگاه

چهره‌های سرشناس کشور در کنار نهادهای فرهنگی و هنری و تعدادی از ناشران با اهدای کتاب در کمپین #کتاب_جای_گل مشارکت کردند.

سیاست‌مردان مطرحی چون محمدجواد ظریف، غلامعلی حدادعادل، احمد مسجدجامعی و رضا صالحی‌امیری و چهره‌های سرشناس فرهنگ و هنر چون محمود دولت‌آبادی، قطب‌الدین صادقی و گلی امامی در کمپین #کتاب_جای_گل کتاب مشارکت کردند.

کمپین #کتاب_جای_گل برای بزرگداشت یاد و خاطره محمدرضا رستمی روزنامه‌نگار و منتقد عرصه فرهنگ و هنر راه‌اندازی شده است و به شرکت‌کنندگان در مراسم بزرگداشت این روزنامه‌نگار پیشنهاد می‌کند که برای گرامیداشت یاد او به جای گل کتاب بیاورند.

در همین راستا بسیاری از هنرمندان مانند لوریس چکناواریان، مهتاب کرامتی، سروش صحت،‌ بهاره رهنما، الهام پاوه‌نژاد، بهار ارجمند، تینا پاکروان، پری صابری و … با انتشار پوستر این کمپین در فضای مجازی حمایت خود را از آن اعلام کردند.

در این میان محمدجواد ظریف ۱۰۰ جلد کتاب از انتشارات وزارت امورخارجه، غلامعلی حدادعادل ۵۰ جلد کتاب، احمد مسجدجامعی ۱۱۰ جلد کتاب و سیدرضا صالحی‌امیری ۴۰ جلد کتاب به کمپین #کتاب_جای_گل اهدا کردند.

محمود دولت‌آبادی، گلی امامی، اسدالله امرایی، حافظ موسوی و محمدحسن شهسواری هنرمندانی هستند که هر کدام با اهدای یک دوره کامل از  آثار خود در این کمپین مشارکت کردند.

بسیاری از ناشران هم با اهدای کتاب به این حرکت فرهنگی پیوستند. برای نمونه نشر امیرکبیر ۲۲۰ جلد، نشر کارنامه ۲۰۰ جلد، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ۵۰۰  جلد، نشر دوستان ۳۸۷ جلد، نشر آموت ۱۰۰۰ جلد و نشر تیمورزاده ۳۰۰ جلد کتاب را به کمپین #کتاب_جای_گل هدیه دادند. روزنامه خبر ورزشی نیز ۱۰۰ جلد کتاب به این کمپین هدبه کرد.

نشر قطره،‌ نشره ققنوس،‌ نشر مبتکران، نشر من، نشر مروارید، نشر نازلی، نشر نیماژ، نشر ورجاوند، نشر چشمه، نشر خورشیدباران، نشر حوا، نشر بوتیمار، نشر بین‌الملل، انتشارات نمایش، نشر نیستان و نشر سوره و چندین انتشارات دیگر هم با اهدای کتاب به پیشبرد این کمپین فرهنگی کمک کردند. همچنین دفتر مطالعات وبرنامه ریزی رسانه ها با اهدای یک دوره کامل ار آثار منتشر شده اش و معاونت مطبوعاتی با اهدای ۱۴۰ جلد کتاب در این پویش فرهنگی شرکت کردند.

در پوستری که به بهانه این کمپین و مراسم بزرگداشت محمدرضا رستمی طراحی شده، آمده است: «کتاب‌ها و کلمات، این دغدغه روزنامه‌نگاری بود که دلش می‌خواست جهان جای بهتری باشد. برای یادبود #رضا_رستمی، #کتاب_جای_گل بیاورید تا کتابخانه‌ای شود برای مردم شهرش و کودکانشان که پا روی شانه کتاب‌ها بگذارند و قد بکشند تا آرزوی رضا رستمی لااقل کمی رنگ واقعیت به خود بگیرد.»

مراسم بزرگداشت محمدرضا رستمی روز چهارشنبه (۱۲ آبان) ساعت ۱۸ در خیابان جمهوری، تقاطع حافظ، پردیس سینمایی چارسو، برپا خواهد شد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.