کشف بطری حاوی نامه قدیمی بعد از ۵۰ سال

|
0 دیدگاه

یک مرد آمریکایی بطری حاوی نامه قدیمی را پیدا کرد که ۵۰ سال قبل توسط یک خانواده که به سواحل کارائیب سفر کرده بودند، نوشته شده بود.

یک مرد آمریکایی که در حال ماهیگیری بود بطری کوچکی را روی آب مشاهده کرد که یک کاغذ لوله شده در آن وجود داشت.

او پس از باز کردن بطری متوجه شد این کاغذ به دست اعضای یک خانواده اهل «نیو همپشایر» نوشته شده است که تعطیلات خود را در سواحل کارائیب در آمریکای جنوبی به سر می‌بردند.

 

اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون,نامه قدیمی

 

«کلینت بوفینگتون» که یک موسیقی‌دان و نویسنده است، زمانی که به جزایر تورکس و کایوکس رفته بود، به صورت اتفاقی این بطری قدیمی را پیدا کرد.

او گفت:‌ «متوجه شدم یک بطری که داخل آن کاغذ گذاشته شده، در ساحل دریا است. ابتدا متوجه اهمیت این قضیه نشدم، ولی سپس دریافتم که نامه داخل بطری می‌تواند بسیار قدیمی باشد. داخل بطری متنی با مداد نوشته شده بود».

 

اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون,نامه قدیمی

 

بوفینگتون در این متن که به زبان انگلیسی نوشته شده بود موفق شد کلماتی مانند «به داخل آن نگاه کن»، «بازگشت»، و «موج خروشان» را شناسایی کند. روی این دست‌نوشته نام هتل «بیچکامبر» هم نوشته شده بود و بررسی‌های دقیق‌تر نشان داد پدر شخصی به نام «پائولا پیِرس» حدود ۵۰ سال قبل این نامه را نوشته است.

زمانی که پائولا کاغذ را دید، دستخط پدر خود را تشخیص داد و گفت: «این اتفاق باورنکردنی است. او این نامه را نوشته است. دستخط او کاملا قابل تشخیص است. ما برای ۲۶ سال از پدر خود بی‌خبر بودیم و هم‌اکنون دستخط او را پیدا کرده‌ایم».

لازم به ذکر است این باری حاوی نامه مربوطه هزاران مایل دورتر،‌ پس از گذشت بیش از ۵ دهه شناسایی شد. روی نامه نوشته شده بود: «به بلوار اوشِن شماره ۴۱۹ مراجعه کنید و از تینا، صاحب هتل بیچکامبر جایزه بگیرید».

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.