کشف پرونده‌های بزرگ قاچاق حدود ۶ برابر رشد داشته

|
0 دیدگاه

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی با بیان اینکه کشف پرونده‌های بزرگ در حدود ۶ برابر رشد داشته است، مطرح کرد:‌ این آمار نشانگر این است که به سمت پدیده‌های بزرگ و جرایم بزرگ پیش می‌رویم.

علیرضا جمشیدی در ششمین روز از بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات در رابطه با آخرین اقدامات سازمان تعزیرات حکومتی در مقابله با کالای قاچاق، گفت: ما در سه سطح با قاچاق مقابله می‌کنیم؛ یکی مبادی ورودی است، انبارهایی که در حاشیه شهرها هستند و دپوی کالای قاچاق در آنجا اسکان دارد و همچنین در سطح عرضه.

رییس سازمان تعزیرات حکومتی با بیان اینکه در این مدت تمرکزمان را عمدتاً بر مبادی قرار دادیم، تاکید کرد: در این مدت کشفیات بزرگی داشتیم. پرونده‌هایی که اخیراً کشف شد مخصوصاً در انبارها حکایت از آن دارد که رویکرد به سمت پرونده‌های بزرگ پیش می‌رود. معمولاً از کشفیات جزئی و خرد به سمت کشفیات مهم می‌رویم و به سمت افرادی که عمدتاً بانیان اصلی قاچاق و پشت صحنه‌های قاچاق قرار دارند پیش می‌رویم.

وی در رابطه با مبارزه با کالای قاچاق در سطح عرضه، خاطرنشان کرد: همچنین سطح عرضه نیز حائز اهمیت است که معمولاً این موضوع را هم با همکاری اصناف پیش می‌بریم. امیدواریم بتوانیم با این طرح در یکی دو سال آینده شاهد کاهش چشمگیر کالای قاچاق باشیم.

جمشیدی خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی،‌ قوه قضائیه و همچنین سازمان تعزیرات حکومتی به عنوان متولیان اصلی همکاری خوب، منسجم، پیگیر و جدی با یکدیگر دارند. امیدواریم ان‌شاءالله با این پیگیری‌ها نتایج بهتری داشته باشیم.

جمشیدی با بیان اینکه کشف پرونده‌های بزرگ در حدود ۶ برابر رشد داشته است،‌ ادامه داد: این آمار نشانگر این است که ما به سمت کنترل پدیده‌های بزرگ و جرایم بزرگ پیش می‌رویم. امیدواریم فشارهایی که معمولاً بر این بخش آورده می‌شود روز به روز خنثی شود و با حمایت‌های دولت، قوه قضائیه و مجلس شاهد شکوفایی اقتصاد در کشور باشیم. اگر نگویم گلایه نیاز به حمایت جدی‌تری داریم؛ زیرا که بحث قاچاق شاید که یک جرم اقتصادی ساده نباشد. بنیان‌های اقتصادی جامعه را تخریب می‌کند. عزم باید عزم ملی باشد.

وی افزود: آنچه را که مدنظر مقام معظم رهبری است باید محقق کنیم. شاید هنوز با آنچه رهبری از ما انتظار دارند فاصله داشته‌ باشیم، ولی در مجموع گام‌های خوبی برداشته‌ایم.

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی در پایان اظهارات خود در رابطه با برخورد با قاچاقچیان حرفه‌ای، تصریح کرد: اگر واقعا فردی یک قاچاقچی حرفه‌ای باشد محکومیتی مثل حبس، جریمه‌های سنگین، ممنوعیت فعالیت اقتصادی، تعطیلی بنگاه‌های اقتصادی آنها، مسدود کردن کلیه حساب‌ها و عملیات‌های بانکی آنها را در پیش خواهد داشت. در مجموع زندگی و اقتصاد این افراد از تمام ابعاد قفل می‌شود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.