کمترین حجم مطالبات بانکی متعلق به بانک سرمایه است

|
0 دیدگاه

مدیرعامل بانک سرمایه گفت: مجموع مطالبات معوق این بانک چهار هزار و ۸۰۵ میلیارد تومان است که کمترین حجم معوقات نظام بانکی را شامل می شود.

«محمدرضا خانی» روز چهارشنبه و در ششمین روز از بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها در بازدید افزود: از مجموع این مبلغ دو هزار میلیارد تومان وجه التزام است که اگر کل بدهی یکباره پرداخت شود، دیگر نیازی به پرداخت وجه التزام نیست.
وی تصریح کرد: مطالبات معوق این بانک قابل وصول است در غیر این صورت از طریق نهادهای نظارتی وصول آن پیگیری می شود.
خانی با بیان اینکه این بدهی مربوط به ۲۴ پرونده است، گفت: اکنون برای بدهکاران به دلیل نبود نقدینگی نگرانی هایی ایجاد شده است که تلاش دارند با تقسیط بدهی یا واگذاری املاک این مبلغ را پرداخت کنند.
خانی اضافه کرد: امسال تلاش داریم هرگونه اشتباه از سوی مدیران قبلی، تخلف شعبه ها و تحریک متقاضیان را جبران کنیم و از بروز هر مورد مشابه جلوگیری کنیم.
وی یادآور شد که مطالبات معوق بانکی شامل مواردی چون مطالبات معوق و مشکوک الوصول اعم از تسهیلات ریالی، ضمانت نامه ها و اعتبارات اسنادی است.

** بانک سرمایه هیچ ارتباطی با صندوق ذخیره فرهنگیان ندارد
مدیرعامل بانک سرمایه همچنین گفت: بانک سرمایه مستقل و تحت نظر بانک مرکزی عمل می کند و هیچ گونه ارتباطی با عملکرد صندوق ذخیره فرهنگیان ندارد.
وی اظهارداشت: صندوق ذخیره فرهنگیان به عنوان سهامدار عمده بانک تلقی می شود که جایگاهش در مجمع عمومی بانک است پس عملکرد این صندوق ارتباطی به بانک ندارد.
خانی در عین حال افزود: ما پاسخگوی آنچه در مجموعه بانک سرمایه توسط مدیران قبلی بانک اتفاق افتاده، هستیم.
کاظم پالیزدار دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی به تازگی درباره تخلف مالی انجام شده در صندوق ذخیره فرهنگیان گفته است: صندوق ذخیره فرهنگیان در سال ۱۳۸۴ با سرمایه اولیه ۳۵۰ میلیارد تومان تاسیس شد که حدود ۴۷ درصد از آن متعلق به فرهنگیان بوده که این سرمایه همچنان موجود است و هیچ خطری متوجه آن نیست.
پالیزدار افزود: آنچه در رسانه ها به شکل دیگری به آن پرداخته شده است، مربوط به معوقات بانکی و طلب چند بدهکار کلان و پرداخت نشدن آن در بانک سرمایه بوده است، ضمن آنکه این موضوع اساساً هیچ ارتباطی با سرمایه معلمان در صندوق ذخیره فرهنگیان ندارد.
وی تاکید کرد: متاسفانه برخی با قصد تسویه حساب سیاسی با دولت و برخلاف منافع ملی، این معوقات بانک سرمایه را که مربوط به وام های برخی افرادی است که عمدتا پیش از سال ۹۲ گرفته و باز پس نداده اند، به عنوان اختلاس، آن هم با رقمی غیرواقعی و جعلی مطرح کرده اند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.