کمرنگ شدن پرتقال قاچاق در بازار

|
0 دیدگاه

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره‌بار گفت: با توجه به نزدیک شدن به فصل برداشت پرتقال در شهرها شاهد کاهش ورود این میوه از مبادی قاچاق هستیم که قیمت این نوع پرتقال بین ۹ هزار تا ۱۲ هزار تومان است.

حسین مهاجران در خصوص تغییرات قیمت میوه در هفته جاری نسبت به هفته گذشته اظهار کرد: قیمت برخی میوه ها از جمله پرتقال در بازار به دلیل عرضه بالا با کاهش قیمت روبرو شد و در میادین تره بار هرکیلو پرتقال شمال بین هزار و ۵۰۰ تا دو هزار  ۵۰۰ تومان عرضه می‌شود.

وی قیمت هرکیلو پرتقال کوهستان را با کاهش نسبت به هفته گذشته ۵ هزار تومان اعلام کرد و گفت: این نوع پرتقال در بازار با نوع پرتقال قاچاق در بازار رقابت می‌کند و این در حالی است که پرتقال قاچاق ۵ برابر قیمت پرتقال رسمی که بین هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰ قیمت دارد به فروش می‌رسد.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره بار قیمت انواع نارنگی در بازار را این گونه اعلام کرد: هرکیلو نارنگی پیش‌رس بین هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار تومان و نارنگی رسمی بین هزار و ۵۰۰ تا دو هزار تومان در میادین تره‌بار عرضه می‌شود.

مهاجران با بیان ورود نارگیل به کشور طی چند روز گذشته گفت: نارگیل در حال حاضر از کشور سنگاپور وارد ایران می‌شود و تا چند روز آینده از کشور پاکستان نیز وارد می‌شود و درحال حاضر دانه‌ای ۴ هزار تومان فروخته می‌شود.

وی قیمت هر کارتن آناناس را ۸۵ هزار تومان اعلام کرد و گفت: هر کارتن آناناس با توجه به حجم آناناس‌ها ۶ تایی و ۸ تایی عرضه می‌شود.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره بار در ادامه افزود: هرکیلو انار بین هزار تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان و هرکیلو لیمو شیرین بین ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار تومان و هرکیلو پسته تازه ۲۰ هزار تومان در میادین تره‌بار قیمت دارد.

مهاجران در انتها با اشاره به ثابت بودن قیمت گوجه نسبت به هفته گذشته گفت: هرکیلو گوجه گلخانه ای بین ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار تومان و بوته‌ای بین هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار تومان فروخته می‌شود و قیمت‌ها تا ورود بار از مناطق گرمسیری بالا خواهد بود و در این بین قیمت هرکیلو خیار گلخانه‌ای بین هزار و ۵۰۰ تا ۲هزار و ۵۰۰ و خیار بوته‌ای بین ۲ هزار و۵۰۰ تا ۳هزار و۵۰۰ فروخته می‌شود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.