کنایه نماینده موافق صالحی امیری به دلواپسان؛ برای امنیت نظام کار کرده نه برای سیا و ک.گ.ب

|
0 دیدگاه

نماینده موافق با وزیر پیشنهادی وزارت ارشاد به کسانی که سابقه امنیتی صالحی امیری را زیر سوال برده بودند، گفت: او برای آرامش این نظام تلاش کرده است، برای سیا و ک.گ.ب که کار نکرده است.

قاسم احمدی لاشکی نماینده‌ دیگری بود که در موافقت با صالحی امیری وزیر پیشنهادی دولت برای سکانداری وزارت ارشاد گفت: مقام معظم رهبری در دیدار با نمایندگان موضوعی را مورد تاکید قرار دادند و فرمودند مساله فرهنگ در بلند مدت از اقتصاد هم مهمتر است، فرمودند من در فرهنگ احساس ولنگاری می کنم چه در تولید کالاهای فرهنگی مفید چه در جلوگیری از تولیدات مضر فرهنگی. بنابراین اگر سه وزیر همزمان امروز اتفاقی برایشان می افتد و افراد جدیدی به دولت قرار است اضافه شوند، قطعا ولایت پذیری رییس جمهوری را نشان می دهد که ایشان دغدغه فرهنگ را دارند ولو اینکه قرار باشد افرادی برای چند ماه آینده مسئولیت بپذیرند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد: این رای برای چند ماه بیشتر نیست، نهایتا ۸ ماه قرار است این افراد وزیر باشند لذا اگر این افراد با این فرض که قرار است مجددا در دولت بعد به کار گرفته شوند، آزمایشی در نزد این مجلس پس خواهند داد.
وی سپس خطاب به قاضی زاده که در مخالفت با صالحی امیری صحبت کردده بود و او را چهره ای امنیتی دانسته بود، گفت: شما که عیب آن موضوع را گفته اید، هنرش را هم بگویید. اگر ایشان در دستگاه امنیتی خدمت کرده است در آن مدت به این نظام و به این مملکت و انقلاب خدمت کرده، برای فرزندان و آرامش این نظام تلاش کرده است، آیا برای ک.گ. ب و سیا کار کرده است؟ این که او جوانی اش را برای این نظام گذاشته است، عمر او هزینه شده است امروز امنیت را از او و همکاران سابقش می بینیم نقطه ضعف اوست؟

احمدی لاشکی درباره به چاپ رسیدن چندین باره کتاب او درباره نظریه فرهنگی ، گفت: برادر عزیز اولا چاپ ششم نیست، نظریه فرهنگی او چاپ هشتم است، برادر بزرگوار نبینید چه می گوید ببینید چه می گوید، اگر قرار است اداره فرهنگ و ارشاد را به کسی بدهیم باید به صاحب اصلی او بدهیم، مقالات او را چک کردم، مردم قضاوت کنند اداره فرهنگ که را می خواهند، ۳۷ مقاله از او دیدم، عنوان ۲۶ مقاله سازمان های فرهنگی، توسعه فرهنگی، برنامه فرهنگی، کالای فرهنگی، مدیریت فرهنگی و …

وی سپس به کنایه و شوخی به صالحی گفت: چرا این همه مقاله فرهنگی نوشتید، زیر سوال هستید، نباید اینها را می نوشتی و اینجا می آمدی.

این نماینده مجلس ادامه داد: برادران خواهران امروز کسانی صحبت ما را می شنوند و منتظرند،کسانی هستند که با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مرتبطند اگر قرار است موضوعی مطرح شود باید بگوییم مهمترین مشکل امروز وزارت ارشاد معیشت نیروی انسانی، میزان حقوق کارکنان ارشاد در استان ها است، تبدیل وضعیت نیروها و کارکنان نامشخص است. نیروهایی که ۲۵ سال کار کردند ولی هنوز قرارداد هستند، انجمن های هنری که در دولت قبل منحل شده بودند نیاز به ساماندهی دارند. اعتبارات فرهنگی قطره چگانی است. اغلب هنرمندان در حوزه تولیدات فرهنگی و هنری مشکل دارند. از کدام برنامه هنری مثل تئاتر و هنر و موسیقی توجه در خور می شود.

وی گفت: بیمه هنرمدان درگیر مشکلات است باید از خبرنگاران بگوییم که نیاز به ساماندهی دارند، وزارت و وزیر موضع شفاف خودش را در حوزه موسیقی بیان کند، یک بام و دو هوا نمی شود. یکبار آقای صالحی اینجا آمد ما هم در مجلس نهم هم بودیم، معتقدم در حق او کم کاری شد ۱۸ رای کم آورده بود و خدا قسمت ندید این سکان را عهده دار شود ولی عذرخواهی های بعد از رای اعتماد نشان داد که بر ایشان ظلم شده است. مرد کم حاشیه دولت است در این مدلت نشان داد که هارمونی خوبی برای دولت باشد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.