گروه«استخراج سایر معادن» در صدر

|
0 دیدگاه

حجم معاملات بورس اوراق بهادار تهران در هفته گذشته با مبادله ۶ میلیارد و ۶۳۶ میلیون سهم، ۳۱ درصد افزایش یافت.

بر اساس گزارش هفتگی بررسی بازارها درباره عملکرد بورس تهران، فرابورس ایران، ۱۷ بورس معتبر خارجی، قیمت ارز و سکه، قیمت جهانی فلزات اساسی و نفت، ارزش بازار بورس تهران در هفته دوم آبان ۱٫۷ درصد رشد را ثبت کرد.
در هفته گذشته، حجم معاملات بورس اوراق بهادار تهران ۶ میلیارد و ۶۳۶ میلیون سهم و ارزش آن ۱۲ هزار و ۸۸۱ میلیارد ریال بود که نسبت به هفته گذشته، به ترتیب ۳۱ و ۱۷ درصد افزایش نشان داد.
در هفته گذشته شاخص قیمت (ارزش وزنی) بورس اوراق بهادار تهران ۰٫۵درصد و شاخص قیمت (هم‌وزن) این بورس ۰٫۲درصد افزایش داشت.
همچنین، در این مدت، شاخص فرابورس ایران ۱٫۷ درصد، قیمت سکه بهار آزادی ۱٫۴ درصد و قیمت دلار مبادله‌ای ۰٫۱ درصد و نرخ یورو مبادله‌ای ۱٫۸ درصد رشد کرد.
صنعت «بانک‌ها و موسسه های اعتباری» بیشترین حجم و ارزش معاملات را به خود اختصاص داد؛ به طوری که ۳۷ درصد حجم معاملات هفتگی را از آن خود کرد.
دو صنعت «خودرو و ساخت قطعات» و «استخراج کانه‌های فلزی» به ترتیب با ۹ و ۸ درصد حجم معاملات هفتگی، در رده‌های بعدی قرار گرفتند.
بر این اساس در هفته منتهی به دوازدهم آبان ماه، صنعت «استخراج سایر معادن» با بازدهی مثبت ۹٫۲ درصد، در صدر صنایع بورسی قرار گرفت.
در این مدت صنعت «استخراج زغال سنگ» با ۱۴٫۳ درصد، بیشترین افت را تجربه کرد.
در هفته گذشته، «پتروشیمی فناوران»‌‌ با مثبت ۲۳٫۲ درصد و «زغال‌سنگ‌ نگین‌ ط‌بس»‌ با منفی ۱۴٫۳ درصد، به ترتیب بیشترین و کمترین بازدهی را میان شرکت ها داشتند.
هفته گذشته در سطح بین‌المللی، شاخص بورس عربستان سعودی (TASI) با رشد ۱٫۸ درصدی، بیشترین بازدهی و شاخص بورس آلمان (DAX) با افت ۲٫۶ درصدی، کمترین بازدهی را به خود اختصاص دادند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.