۱۲۷۰ میلیارد ریال به مالکیت حقیقی های بورس افزوده شد

|
0 دیدگاه

ارزش کل خرید حقیقی ها در آبان ماه امسال برابر با ۴۶ درصد از کل معاملات بوده و به دارایی آنها ۱۲۷۰ میلیارد ریال افزوده شده است.

اشخاص حقیقی در هشتمین مال امسال ۴۶ درصد خرید و ۴۳ درصد فروش های بازار سرمایه را به خود اختصاص دادند. این در حالی است که حقوقی های بازار، سهم ۵۴ درصدی از خرید و ۵۷ درصدی از فروش ها را در این مدت به نام خود ثبت کردند.
از سویی دیگر اشخاص حقیقی در آبان ماه دارایی خود در سهام ۲۵ صنعت را اضافه کردند که در خالص خریدها، صنایع فلزات اساسی با  ۴۰۷ میلیارد ریال، استخراج کانه های فلزی با ۲۵۰ میلیارد ریال، بانک ها و موسسات اعتباری با ۱۸۶ میلیارد ریال، انبوه سازی املاک و مستغلات با ۱۶۵ میلیارد ریال و محصولات شیمیایی با ۱۵۵ میلیارد ریال در رتبه ۱ تا ۵ این فهرست قرار دارند.
بنابراین گزارش حقوقی ها نیز در این مدت دارایی خود را در ۱۵ صنعت افزایش دادند که در خالص خریدها، ۵ صنعت  اول شامل ماشین آلات و دستگاه های برقی با ۱۹۲ میلیارد ریال، رایانه و فعالیت های وابسته با ۱۵۴ میلیارد ریال، عرضه برق، گاز، بخار و آب گرم با ۸۰ میلیارد ریال، قندو شکر با ۶۱ میلیارد ریال و ساخت محصولات فلزی با ۵۹ میلیارد ریال است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.