۱۸۷ هزار و ۷۳۳ نفر در یک فصل بیکار شدند

|
0 دیدگاه

مرکز آمار ایران رسماً گزارش داد، درتابستان ۹۵ حدود ۱۸۷هزار و ۷۳۳ نفر نسبت به بهار ۹۵ به جمعیت بیکاران کشور افزوده شده است.

بر اساس گزارش جدیدی که مرکز آمار ایران امروز منتشر کرده است،تعداد بیکاران در تابستان سال جاری به ۳ میلیون و ۳۳۷ هزار و ۴۱۵ نفر رسیده است.

بر اساس اعلام مرکز آمار،نرخ بیکاری تابستان سال جاری به ۱۲٫۷درصد رسید. روند تغییرات حکایت از آن دارد که این شاخص نسبت به تابستان گذشته ۱٫۸ درصد و نسبت به بهار ۱۳۹۵ معادل۰٫۵درصد افزایش یافته است.

مقایسه دو فصل در سال ۹۵ حاکی از این است  در بهار سال ۹۵ تعداد جمعیت فعال ۲۵ میلیون و ۷۵۴ هزار و ۴۰۰ نفر و جمعیت بیکار ۳ میلیون و ۱۴۹هزار و ۶۸۲نفر بوده است و در فصل تابستان تعداد جمعیت فعال ۲۶ میلیون و ۳۶۹هزار و ۰۶۱ نفر و تعداد جمعیت بیکار۳میلیون و ۳۳۷هزار و ۴۵نفر بوده است . مقایسه  آمار جمعیت فعال در این دو فصل نشان می دهد  حدود ۶۱۴ هزار و ۶۶۱ نفر به جمعیت فعال جامعه در  فصل تابستان افزوده شده است . با توجه به اینکه تعداد شاغلان در تابستان ۹۵ حدود  ۴۲۶  هزار و ۹۲۸ نفر افزوده شده است حدود ۱۸۷ هزار و ۷۳۳ نفر در فاصله بهار تا تابستان ۹۵ به بیکاران اضافه شده است.

 

 

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.