۲۰ درصد از کل معاملات ۸ ماه گذشته بورس در اختیار ۵ کارگزاری

|
0 دیدگاه

تعداد ۵ شرکت کارگزاری ۲۰.۷۱ درصد کل ارزش معاملات را در ۸ ماه گذشته به خود اختصاص دادند.

بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط اداره آمار و اطلاعات بازار شرکت بورس، در ۸ ماه گذشته از ۱۰۸ کارگزار فعال در بورس، ۱۰۵ کارگزار در معاملات آنلاین فعال بوده اند.
همچنین بیش از ۳۵ درصد از کل معاملات الکترونیکی در ۵ کارگزاری انجام شده است که به ترتیب کارگزاری های مفید با ۲۱٫۴۹ درصد، فارابی با ۳٫۹۰ درصد، آگاه با ۳٫۴۹ درصد، مبین سرمایه با ۳٫۴۱ درصد و بانک کشاورزی با ۲٫۸۴ درصد  رتبه های اول تا پنجم را به نام خود ثبت کردند.
افزون بر این؛ از کل معاملات بیش از ۲۱۶ هزار میلیارد ریال خرید و فروش الکترونیکی بوده است که بیش از ۲۵درصد کل خرید و فروش می باشد. بعلاوه این که ارزش کل خرید و فروش ۱۰۸ کارگزار فعال بورس تهران نیز از ابتدای امسال تا پایان آبان ماه بیش از ۸۶۲هزار میلیارد ریال بوده است.
براین اساس ارزش خرید و فروش خرد و بلوک هم در این مدت معادل ۸۱ درصد کل معاملات بوده و ارزش خرید و فروش عمده و سایر نیز ۲۶ درصد از معاملات را به خود اختصاص داده است.
این گزارش می افزاید: تعداد ۵ شرکت کارگزاری ۲۰٫۷۱ درصد کل ارزش معاملات را در ۸ ماه گذشته به خود اختصاص دادند که شرکت های کارگزاری مفید با ۶٫۴ درصد، کارگزاری بانک پارسیان با ۴٫۳۷ درصد، کارگزاری بانک پاسارگاد با ۳٫۷۷ درصد، کارگزاری امین آوید با ۳٫۳۱ درصد و بانک کشاورزی با ۲٫۸۶ درصد در رتبه های اول تا پنجم این جدول قرار دارند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.