۳ بانک ایرانی در باواریا شعبه می زنند

|
0 دیدگاه

یک هیات اقتصادی به سرپرستی رئیس اتاق تهران فردا برای دیدار با مسئولان و بازدید از صنایع مختلف و برگزاری جلسات B۲B به اتریش و آلمان سفر می‌کند.

یک هیات اقتصادی ۴۵ نفره از ۳۰ شرکت مختلف ایران به سرپرستی مسعود خوانساری، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران فردا (یکشنبه) برای دیدار با مسئولان و بازدید از صنایع مختلف و برگزاری جلسات B۲B به اتریش و آلمان سفر می‌کند.
در این سفر قرار است هیات ایرانی با روسای اتاق های بازرگانی ایالات کارینتیا و اشتایرمارک در اتریش دیدار کند.
زمینه‌های فعالیت هیات اعزامی به کشور اتریش، ماشین‌آلات و تجهیزات صنعتی، صنایع خودروسازی و قطعات خودرو، انرژی‌های تجدید پذیر، فناوری‌های زیست‌محیطی، دارو و تجهیزات پزشکی است. همچنین در سفر به اتریش هیات ایرانی ملاقات‌هایی با وزرای اقتصاد، کشاورزی، گردشگری و فرهنگ ایالات کارنتینا خواهد داشت.
قرار است هیات اعزامی اتاق تهران روز دوم سفر ملاقاتی با رئیس فدراسیون صنایع ایالات اشتایرمارک اتریش انجام دهد. در ادامه بازدیدهایی هم از شرکت‌ها، مراکز صنعتی و دانشگاه لئوبن (leoben) دراین ایالات صورت می‌گیرد.
این هیات در ادامه سفر خود به ایالات باواریای آلمان و بازدید از شرکت‌ها و مراکز صنعتی این ایالات می روند. این شرکت‌ها اصولاً شرکت‌های تخصصی در زمینه خودروسازی و ساخت قطعات خودرو هستند. در سفر هیات ایرانی به آلمان ملاقات با ایلزه آیگنر، وزیر اقتصاد ایالات باواریا انجام می‌شود.
خانم آینگر پیش‌تر درسفر به ایران و در دیدار با مسعود خوانساری، رئیس اتاق تهران گفته بود: با توجه به پتانسیل اقتصادی که بین دو کشور وجود دارد امکان افزایش مبادلات تجاری بین دو کشور تا ۱۰ میلیارد دلار در آینده وجود دارد. وی همچنین به موانع برسر راه فعالیت اقتصادی دو کشور اشاره کرده و گفته بود: سعی و تلاش ما رفع این موانع است به‌طوری‌که یکی از مسائل و مشکلات یعنی موضوع بیمه هرمس حل‌شده است.
وزیر اقتصاد ایالات باواریا در همان سفر به ایران از توافق با ۳ بانک ایرانی سینا، خاورمیانه و پارسیان برای افتتاح شعب در ایالت باواریا خبرداد و گفت: این مهم بستری برای همکاری اقتصادی بین دو کشور را فراهم می‌کند، ضمن اینکه سیاست هم کمک می‌کند و می‌خواهد معاملات بین شرکت‌ها انجام شود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.