۵ دفتر فروش متخلف تعلیق شدند

|
0 دیدگاه

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری از صدور ۶۶۴ مجوز پرواز به ایرلاین های ایرانی و عراقی برای ایام اربعین حسینی خبر داد و گفت:‌ ۵ دفتر خدماتی متخلف که بلیت پرواز عتبات عالیات را گران فروخته بودند، تعلیق شدند.

رضا جعفرزاده در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها اظهار کرد:‌به خاطر حساسیت ایام اربعین و این‌که باید پروازهای ایمن انجام شود، ضمن این‌که برای جلوگیری از مشکلات احتمالی برای مسافران، تصمیم گرفته شد که نرخ توافق شده برای بلیت پرواز عتبات عالیات اعلام شود.

وی تصریح کرد:‌ بر این اساس نشست‌های مشترکی با حضور شرکت‌های هواپیمایی و دستگاه‌های نظارتی برای جلوگیری از افزایش بی رویه قیمت بلیت هواپیما برگزار شد.

وی ادامه داد:‌علی رغم این‌که پروازهای خارجی ما بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می‌شود، برای کمک به زائران عتبات عالیات تصمیم گرفته شد که نرخ‌ها مشخص شود. از سوی دیگر برای جلوگیری از گران فروشی احتمالی نیز هماهنگی‌های لازم با پلیس فتا و سازمان بازرسی کل کشور انجام شد، به خاطر این‌که هر دستگاهی می‌تواند در یک حطیه می‌تواند فعال باشد این کار را انجام دادیم.

وی بیان کرد: سازمان هواپیمایی کشوری ابزارهای لازم را برای برخورد احتمالی با تخلف دفاتر خدماتی دارای مجوز بند الف را دارد.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری یادآور شد: در این رابطه سازمان می‌تواند به متخلفان اخطار بدهد یا آنها را تعلیق کند.

جعفرزاده با بیان این‌که تخلفات اندکی صورت گرفته است، گفت:‌فکر می‌کنم در این حد غیرطبیعی نیست، اما با چند دفتر خدماتی دارای مجوز بند “الف” که با واسطه بلیت پروازهای عتبات عالیات را فروخته‌اند، برخورد شده است.

وی با بیان این‌که سازمان هواپیمایی کشوری تاکنون ۵ دفتر فروش را تعلیق کرده است، افزود: این دفاتر علاوه بر تعلیق، جریمه شده‌اند.

وی با اشاره به سفر رئیس سازمان هواپیمایی کشوری به عراق برای هماهنگی پروازهای عتبات عالیات، اظهار کرد:‌ این سفر با هدف بررسی زمینه پروازها و اکرام مسافران این مسیر پروازی انجام شده است.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری بیان کرد:‌برای ایام اربعین حسینی، ۵۲۸ مجوز پرواز برای ایام اربعین به شرکت‌های هواپیمایی داخلی صادر شده، علاوه بر آن ۱۳۶ مجوز پرواز نیز به ایرلاین‌های عراقی داده شدهاست.

جعفرزاده یادآور شد:‌ به صورت هفتگی ۱۰۵ پرواز به عراق داریم،  البته در برخی مواقع این تعداد به ۱۹۱ پرواز در یک هفته هم افزایش یافته است.

وی از احتمال افزایش پروازها به عراق در صورت اطمینان از انجام ایمن و سرویس‌دهی مناسب به مسافران خبر داد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.