۱٫۵ میلیون نفر عضو صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستاییان هستند

|
0 دیدگاه

مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با اشاره به اینکه یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر عضو صندوق هستند، گفت: جامعه هدف ما چهار میلیون نفر است.

محمدرضا رستمی امروز سه شنبه در نشستی خبری که در محل این صندوق برگزار شد، افزود: در واقع جامعه هدف ما ۶ میلیون نفر است اما ٢ میلیون نفر عضو بیمه های دیگر هستند.
وی ادامه داد: از ۱٫۵ میلیون نفر عضو صندوق بیمه اجتماعی٨٠٠ هزار نفر به طور مرتب حق بیمه خود را پرداخت می کنند.
مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گفت: مستمری بازنشستگی ۱۵ سال حق بیمه و سن بازنشستگی ۶۵ سال است.
رستمی سهم کشاورزان، روستاییان و عشایر از حق بیمه را پنج درصد و سهم دولت را ١٠ درصد عنوان کرد و گفت: این میزان تا اصلاح آیین نامه به ٢١ درصد افزایش می یابد که یک سوم بر عهده بیمه گذار و دو سوم بر عهده دولت خواهد بود.
رستمی تاکید کرد: باید تبلیغات خود را افزایش دهیم تا بتوانیم سریعتر ۲٫۵ میلیون خانوار باقیمانده را تحت پوشش قرار دهیم.
وی حق بیمه سالانه را یک هزار و ۸۰۰ تا چهار هزار و ۲۰۰ ریال عنوان کرد و گفت: این میزان تا هشت سطح، سطح بندی خواهد شد.
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گفت: در صورت تصویب قانون افرادی که ۱۰ سال سابقه بیمه و ۷۰ سال سن دارند، می توانند بازنشسته شوند.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون شرط سنی برای ورود به صندوق نداریم،افزود: در صورت تغییر آیین نامه افراد برای بیمه بازنشستگی باید کمتر از ۵۰ سال سن داشته باشند.
مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر بار مالی برای بیمه عشایر و روستاییان را از محل اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی و هدفمندی یارانه ها عنوان کرد.
به گفته رستمی، هم اکنون سه هزار کارگزاری موضوع بیمه روستاییان و عشایر را در کشور پیگیری می کنند.
وی با اشاره به این که سهم دولت در پرداخت حق بیمه روستاییان و عشایر چهار هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال (۴۱۰ میلیارد تومان) است، درباره منابع صندوق گفت: منابع صندوق شامل ملک و ۴۰۰ هزار میلیارد ریال (۴۰ هزار میلیارد تومان) سهام و سپرده است.
رستمی با بیان اینکه سال گذشته ۲۶ درصد بازده سرمایه گذاری داشتیم، گفت: پرتفوی صندوق در سرمایه گذاری صندوق فولاد، پتروشیمی و املاک و مستغلات است.
به گفته مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، کل درآمد صندوق بیش از ۶۰ هزار میلیارد ریال است که چهار هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال آن از طریق دولت تامین می شود.

**انواع بیمه در صندوق بیمه اجتماعی
رستمی انواع مستمری های قابل ارایه در صندوق را مستمری پیری، بازماندگان و از کارافتادگی کلی عنوان کرد و گفت: هم اکنون صندوق به ۳۲هزار نفر (سالانه ۸۰ میلیارد ریال) بیمه از کارافتادگی پرداخت می کند.
وی سطوح مختلف بیمه اختیاری روستاییان و عشایر را به شرح ذیل اعلام کرد:
– سطح اول ماهانه ۱۵۰ هزار ریال(۱۵ هزار تومان) و سهم دولت همواره دو برابر است که شخص پس از ۱۵ سال ماهانه سه میلیون ریال(۳۰۰ هزار تومان) دریافت می کند.
-سطح دوم فرد ماهانه ۱۷۵ هزار ریال(۱۷هزار و ۵۰۰ تومان) پرداخت می کند و بعد از ۱۵سال ماهانه سه میلیون و ۵۰۰ هزار ریال(۳۵۰هزار تومان)دریافت می کند.
– سطح سوم فرد ماهانه ۲۰۰ هزار ریال(۲۰هزار تومان) پرداخت می کند و بعد از ۱۵سال ماهانه چهار میلیون ریال(۴۰۰هزار تومان) دریافت می کند.
-سطح چهارم فرد ماهانه ۲۲۵ هزار ریال(۲۲هزار و ۵۰۰ تومان) پرداخت می کند و بعد از ۱۵سال ماهانه چهار میلیون و ۵۰۰ هزار ریال(۴۵۰هزار تومان) دریافت می کند.
-سطح پنجم فرد ماهانه ۲۵۰ هزارریال( ۲۵هزار تومان) پرداخت می کند و بعد از ۱۵سال ماهانه پنج میلیون ریال(۵۰۰هزار تومان) دریافت می کند.
– سطح ششم فرد ماهانه ۲۷۵ هزار ریال( ۲۷هزار و ۵۰۰ تومان) پرداخت می کند و بعد از ۱۵سال ماهانه پنج میلیون و ۵۰۰ هزار ریال(۵۵۰هزار تومان) دریافت می کند.
– سطح هفتم فرد ماهانه ۳۲۵ هزار ریال(۳۲هزار و ۵۰۰ تومان ) پرداخت می کند و بعد از ۱۵سال ماهانه شش میلیون و ۵۰۰ هزارریال (۶۵۰هزار تومان ) دریافت می کند.
-سطح هشتم ،فرد ماهانه ۳۵۰ هزار ریال(۳۵هزار تومان) پرداخت می کند و بعد از ۱۵سال ماهانه هفت میلیون ریال(۷۰۰هزار تومان) دریافت می کند.
وی شرایط عضویت بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر را تابعیت جمهوری اسلامی ایران، دارا بودن حداقل ۱۸سال سن، عقد قرار داد در یکی از کارگزاری های صندوق بیمه اجتماعی و پرداخت حق بیمه عنوان کرد.
یادآور می شود، همچنین از ویژگی های صندوق پرداخت دو برابر سهم بیمه شده توسط دولت، امکان نقل و انتقال سوابق بیمه شده و دریافت مستمری پیری پس از ۱۵ سال پرداخت حق بیمه و داشتن ۶۵سال سن است.

**بیمه فراگیر
وی در خصوص بیمه فراگیر که پیشنهاد آن از سوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مطرح شده است، گفت: این بیمه افرادی را که بیمه بازنشستگی ندارند تحت پوشش قرار می دهد.
رستمی گفت: منابع صندوق اجتماعی روستاییان، کشاورزان و عشایر به طور کامل متفاوت از صندوق بیمه فراگیر است .
مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر حق بیمه در نظر گرفته شده در بیمه فراگیر را سه درصد و سهم دولت را ۱۲درصد عنوان کرد و گفت: باید منابع برای بیمه فراگیر تعیین و در صورت تصویب در کمیسیون اجتماعی دولت به عنوان لایحه به مجلس داده شود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.