|
0 دیدگاه

معامله‌گران بورس تهران امروز شاهد معاملاتی متعادل همزمان با برخی معاملات کد به کد در نمادهای معاملاتی شاخص‌ساز بودند بازاری که تکاپوی معامله‌گران اغلب کوتاه‌مدت نگر و متکی بر الگوهای تکنیکالی را برای نقد کردن بازدهی‌ها به نظاره نشسته بود.

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان معاملات امروز سه‌شنبه ۲۵ آبان ماه ۹۵ با کاهش ۱۰۵ واحدی روی رقم ۷۹ هزار و ۲۳۶ واحد، شاخص کل هم‌وزن اما با افزایش ۲ واحدی عدد ۱۵ هزار و ۹۰۶ واحد را تجربه کرد.

شاخص سهام آزاد شناور نیز با کاهش ۳۰۲ واحدی به عدد ۸۸ هزار و ۵۲۹ واحد دست یافت، شاخص بازار اول اما در حال با کاهش ۲۷۰ واحدی به عدد ۵۶ هزار و ۱۵۷ واحد رسید که شاخص بازار دوم با ۸۸۹ واحد افزایش به رقم ۱۶۹ هزار و ۱۳۷ واحد رسید. امروز همچنین شاخص کل فرابورس (‌آی‌فکس) با کاهش یک واحدی عدد ۸۴۱ واحد را به نمایش گذاشت.

براساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی ۳ شرکت سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین با ۱۰۶ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان با ۸۵ واحد و پتروشیمی پردیس با ۵۰ واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند در مقابل معاملات سهام در نماد معاملاتی ۳ شرکت ملی صنایع مس ایران با ۹۲ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو با ۶۲ واحد و فولاد مبارکه با ۳۹ واحد کاهش، بالاترین تاثیر منفی را بر برآورد این نماگر به دوش کشیدند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.