۵۴۳۰ میلیارد ریال معوقه بانکی در استان مرکزی وجود دارد

|
0 دیدگاه

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری استان مرکزی گفت: ۵۴۳۰ میلیارد ریال معوقه تسهیلات بانکی تا پایان شهریور ماه امسال در بانک های این استان وجود دارد.

مجید نیکی ملکی  افزود: بیش از ۹۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات در نیمه اول امسال توسط بانک های استان مرکزی به بخش های مختلف صنعتی، کشاورزی و تولیدی پرداخت شده است که ۴٫۸ درصد آن معوق و مشکوک الوصول هستند.
وی ادامه داد: ۴٫۷ درصد از کل تسهیلات معوقه بانک های استان مرکزی مربوط به بانک های دولتی و ۶٫۲ نیز مربوط به بانک های خصوصی است.
مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری استان مرکزی بیان کرد: باوجود این میزان بدهی معوق بانک های این استان از نظر جذب منابع در کشور از جایگاه مناسبی برخوردار است.
وی گفت: ۳۴۸۰ میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید امسال توسط بانک های این استان برای اجرای ۴۸۰ طرح تولیدی به واحدهای صنعتی و تولیدی پرداخت شده که این رقم ۷۸ درصد ۴۴۳۰ میلیارد ریال سهمیه ابلاغی استان در این حوزه را شامل می شود.
نیکی ملکی افزود: ۱۶۷۰ میلیارد ریال این تسهیلات پرداختی به صورت مستقیم برای اجرای ۲۷۲ طرح و ۱۸۱۰میلیارد ریال از طریق سامانه بهین یاب برای اجرای ۲۰۶ طرح اقتصادی و تولیدی استان مرکزی اعطا شده است.
وی ادامه داد: بر اساس ابلاغ بانک مرکزی برای افزایش تسهیلات رونق تولید در واحدهای صنعتی و تولیدی، شرط بدهی غیرجاری و چک برگشتی برای فعالان اقتصادی حذف شده است و فعالان این حوزه می توانند از تسهیلات رونق تولید برخوردار شوند.
استان مرکزی دومین قطب صنایع مادر تخصصی، چهارمین قطب صنعت کشور مطرح است و در زمینه تنوع تولیدات صنعتی رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داده است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.