۶۰ میلیارد ریال تسهیلات خوداشتغالی به پارسیان اختصاص یافت

|
0 دیدگاه

فرماندار پارسیان گفت: ۶۰میلیارد ریال تسهیلات در قالب طرح‌های صندوق توسعه به متقاضیان دراین شهرستان اختصاص یافت.

محمد راد مهر افزود: این اعتبار برای طرحهای صنعتی و کشاورزی به افرادی که دارای طرحهای توجیه اقتصادی باشند ، پرداخت می شود.
وی اظهار داشت: علاوه بر همکاری دولتمردان در زمینه‌های ایجاد و راه‌اندازی فرصت‌های کار‌آفرینی و اشتغال پایدار و همچنین با ورود بخش خصوصی و خیران می توان مشکلات بیکاری را شهرستان مرتفع کرد.
وی خاطرنشان کرد: باید در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری و سیاستهای مدبرانه دولت تدبیر و امید گام برداریم و باید در به‌روز شدن سند توسعه اشتغال و با حمایت از کارآفرینان و تولیدکنندگان می‌توان در تحقق شعار سال در حل مشکلات اشتغال کمک شایانی کرد.
رئیس کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان پارسیان تاکید کرد: اشتغال یکی از اولویت‌های مهم دولت تدبیر و امید و دغدغه‌های اصلی مقام معظم رهبری و ریاست جمهور و کابینه دولت تدبیر و امید است.
فرماندار پارسیان با اشاره به نگاه ویژه دولت تدبیر و امید اظهار کرد: درسالهای اخیر اشتغال و رفع موانع یکی از دغدغه‌های مردم و مسئولان و ائمه جمعه و جماعات شهرستان می‌باشد و با توجه به ظرفیت‌های موجود در شهرستان و شهرستان‌های همجوار میدان گازی تابناک و شرکت‌های نفت و گاز لاوان فلات قاره و میدان گازی پارس جنوبی که سهم جوانان شهرستان پارسیان بسیار اندک می باشد.
رادمهر با اشاره به قابلیت‌های و ظرفیت‌های مناطق گردشگری در شهرستان و با استقرار صنایع انرژی بر در شهرستان به عنوان یک فرصت طلایی برای جوانان جویای کار برشمرد و گفت: باید تلاش کنیم با تشکیل یک اتاق فکر تا بتوانیم ظرفیت‌ها و توانمندیهای شهرستان را شناسایی و زمینه سرمایه‌گذاری در شهرستان را فراهم کنیم تا اشتغال پایدار را حفظ و هم به ایجاد اشتغال بیشتر کمک کنیم.
وی ، شناسایی هر چه بیشتر ظرفیت‌ها و مشاغل بومی منطقه تاکید و افزود: شناسایی توانمندیها و مشاغل مورد نیاز زمینه اشتغال جوانان وظیفه مسئولان و کارگروه اشتغال شهرستان می‌باشد.
رئیس کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان پارسیان ایجاد فرصت های شغلی متناسب با ظرفیت های منطقه ای را بسیار مهم و حیاتی دانست و تصریح کرد: مسئولان دستگاههای اجرایی باید از فرصت‌هایی که در منطقه وجود دارد در جهت توسعه اقتصاد و اشتغال پایدار استفاده کنند.
رادمهر یاد آور شد : هدف اصلی دولت ایجاد و حمایت از کارگاههای کوچک تولیدی و صنایع تبدیلی می باشد و ریشه بسیاری از آسیبهای اجتماعی و ناهنجاریها در جامعه، در اثر مسائل اقتصادی و نبود اشتغال افراد است.
شهرستان پارسیان با ۴۵هزار نفر جمعیت در ۵۰۰کیلومتری غرب بندرعباس واقع شده است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.