اشتها برای نفت ایران در لهستان افزایش یافت

|
0 دیدگاه

منابع تجاری گفتند تقاضا برای نفت ایران در لهستان افزایش یافته است و این امر نشانه‌ای از رقابت ایران با روسیه و عربستان برای نفت ترش است.

با توجه به اینکه لهستان تصمیم دارد تا تامین‌کننده نفت خود را متنوع سازد، دو پالایشگاه گروپا لوتوس و پی‌کی ان اُرلن، هر دو اخیرا نفت از ایران خریدند.

به گفته این منابع، گروپا لوتوس، دومین پالایشگاه بزرگ لهستان، واردات نفت از ایران را ۶ ماه پس از اینکه این پالایشگاه از ایران در ماه جولای ۲ میلیون بشکه نفت سبک خریده بود، از سرگرفت.

این منابع افزودند این پالایشگاه در تلاش برای کرایه یک نفتکش سوئزمکس برای حمل یکی میلیون بشکه نفت ایران از جزیره خارک به مقصد گدانسک در تاریخ ۱۰ژانویه است.

گروپا لوتوس از اظهارنظر در این رابطه خودداری کرد. این پالایشگاه ظرفیت ۲۱۰ هزار بشکه در روز دارد که با نفت روسیه تامین می‌شود.

این شرکت پیش‌تر پس از تحویل ۲ محموله لحظه ای نفت ایران در ماه گذشته گفته بود که در نظر دارد تا یک قرارداد بلندمدت با شرکت ملی نفت ایران برای تامین نیاز سالانه ۱۰٫۵ میلیون تنی پالایشگاه گدانسک است.

این خبر ۲ هفته پس از این منتشر شد که پی‌کی‌ان اُرلن، بزرگ‌ترین پالایشگاه لهستان نخستین خرید خود از ایران را انجام داد و یک میلیون نفت سبک ایران را برای پالایشگاهی با ظرفیت ۳۲۶ هزار بشکه در پُلاک خریده بود.

پی‌کی‌ان اُرلن اعلام کرد که در آن زمان، این محموله در ماه ژانویه به گدانسک ارسال شد و سپس از طریق خط لوله به پُلاک انتقال داده شد.

این اقدام پس از امضای قرارداد بلندمدت با آرامکوی عربستان برای خرید روزانه ۵۰ هزار بشکه نفت در ماه ژوئن اتفاق افتاد.

 

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.