اظهارات هسته‌ای ترامپ می‌تواند باعث بحران جهانی شود

|
0 دیدگاه

کارشناسان تسلیحات هسته‌ای هشدار دادند که توییت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور منتخب آمریکا می‌تواند باعث ایجاد بحران میان کشورهای هسته‌ای شود.

به گزارش پایگاه خبری هیل، هفته گذشته دونالد ترامپ ، در توییتری تاکید کرد که آمریکا باید تسلیحات هسته‌ای خود را تقویت کند.

جفری لویس ، یک کارشناسان عدم اشاعه تسلیحات هسته‌ای در این باره معتقد است: تصور کنید  ما در میان یک بحران جهانی هستیم و ترامپ چنین توییتی را منتشر کند.

این امر می‌تواند باعث آن شود که رهبران کشورهای دیگر هرگونه که می‌خواهند پیام آن را تفسیر کند.

وی افزود:‌ کره شمالی قصد دارد تا از تسلیحات هسته‌ای به صورت پیش دستانه در یک درگیری نظامی استفاده کند و مطمئن باشید در انجام چنین اقدامی درنگ نخواهند کرد.حتی ممکن است در صورتی که از حمله هسته‌ای آمریکا به خود مطلع شوند علیه ژاپن و کره جنوبی نیز حمله هسته‌ای انجام دهند.

وی تاکید کرد در صورتی که ترامپ در زمان نامناسبی، اظهارنظر نادرستی را انجام دهد، ممکن است این سیگنال به پیونگ یانگ مخابره شود که از تسلیحات هسته‌ ای خود استفاده کنند.

بروس بلیریک متخصص سیاست هسته‌ای در دانشگاه پرینستون در این‌باره به روزنامه واشنگتن پست گفت:‌ توییت‌های ترامپ می‌تواند به عنوان هشدار به رهبران کشورهای دیگر تفسیر شود. سیاست هسته‌ای توییتری ترامپ می‌تواند شرایط کنونی را بسیار بدتر کند.

بلیر افزود:‌ هرگونه تهدیدی می‌تواند نه تنها پاسخ لفظی بلکه واکنش عملی نیز داشته باشد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.