اعتراف پوتین درباره هواپیمای ساقط شده روسیه

|
0 دیدگاه

“دیروز یک فروند هواپیمای روسیه دقایقی بعد از پرواز با ۹۱ سرنشین از صفحه رادار ناپدید شده است.”فیصل القاسم تحلیلگر عرب در توییتر نوشت: «پوتین دیروز اعتراف کرد که هواپیمای جنگی روسیه که در مرزهای سوریه ساقط شده بود، کار ترکیه نیست. البته منظور وی این است که کار آمریکا می تواند باشد.»

فیصل القاسم در ادامه گفت: «این اتهام به آمریکا مقدمه ای برای این مسئله است که آمریکا در ساقط شدن هواپیمای دیروز روسیه دست دارد.»

این اعتراف پوتین بعد از آن همه تحول در روابط ترکیه و روسیه همه را غافلگیر کرده است؛ چرا که تنش میان دو کشور بر سر مسئله ساقط کردن هواپیمای جنگی روس در مرز سوریه و ترکیه بسیار بالا رفته بود.

گفتنی است که دیروز یک فروند هواپیمای روسیه دقایقی بعد از پرواز ناپدید شد. این هواپیمای ترابری نظامی حامل ۹۱ سرنشین از بندر سوچی روسیه راهی سوریه بود اما از صفحه رادار ناپدید شده است.

سرنشینان این هواپیما شامل ۸۳ نظامی روس و ۸ نفر کادر پرواز بودند. مقامات مسکو گفته اند که این هواپیما احتمالا در سواحل دریای سیاه دچار حادثه شده است.

رسانه های روس هم خبر دادند که هواپیما نظامی از نوع توپولوف ۱۵۴ وابسته به وزارت دفاع روسیه از صفحه رادارها خارج شده است.

هواپیمای مذکور ۹۱ سرنشین داشته و از سوچی به مقصد لاذقیه سوریه در ساحل شرقی دریای مدیترانه در حرکت بوده که از رادار خارج شده است. این هواپیما بعد از اینکه از فرودگاه سوچی بلند شد، مفقود شده است.

بر اساس اعلام وزارت شرایط اضطراری روسیه، این هواپیما ۲۰ دقیقه پس از بلند شدن از صفحه رادارها ناپدید شده است.

بنا بر اعلام رسانه‌های روسیه، فرمانده پلیس نظامی روسیه به همراه چندین خبرنگار و پرسنل نظامی در میان سرنشینان این هواپیما بوده‌اند. همچنین یک گروه موسیقی همراه آنها بوده که به نظر می‌رسد قرار بوده در مراسم سال نوی نیروهای روسیه در پایگاه حمیمیم سوریه برنامه اجرا کند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور دوم
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.